Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25077 miejsce

Spotkanie z pisarką Małgorzatą Ziółkowską w Radziejowie

W dniu 27 września 2013 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Radziejowie odbyło się interesujące spotkanie autorskie z Małgorzatą Ziółkowską (pseudonim autorski Kochanowicz).

Małgorzata Ziółkowska / Fot. Karol SzmagalskiNa spotkanie przybyła młodzież szkół średnich, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku i inni zainteresowani tym spotkaniem.Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku / Fot. Karol SzmagalskiMłodzież szkolna / Fot. Karol Szmagalski Narracja autorki uzupełniana była pokazem slajdów Krakowa , miejsca akcji jej książek.

Małgorzata Ziółkowska - dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta we Włocławku, a jednocześnie pisarka ma w dorobku literackim książki : „Poszukiwana”; „Piramida śmierci”; „Latarnie umarłych”. Pani Małgorzata napisała w 2013 roku felietony i umieściła na portalu internetowym. Wszystkie dotyczą jej rodzinnego miasta Włocławka. Są to : „Co pamiętamy z dawnych lat”, „Smaki dzieciństwa”, „Zabawy podwórkowe”.

Więcej i jej dorobku na stronie:
Małgorzata Ziółkowska

Małgorzata Ziółkowska / Fot. Karol SzmagalskiMyślę, że warto w kilku słowach przypomnieć co zawierają te książki:

"Poszukiwana"

"Poszukiwana" to pełen zwrotów akcji, mroczny kryminał osadzony w drobiazgowo naszkicowanym Krakowie na początku XX wieku. Pełen niebezpiecznych tajemnic, które nie zawsze powinny ujrzeć światło dzienne...

Jesień 1904r. Kraków. Witold Korczyński to człowiek o skomplikowanej przeszłości i wybitnych zdolnościach detektywistycznych. Ze względu na problemy finansowe przyjmuje zlecenie od znanego przemysłowca i filantropa Stanisława Wereszyńskiego, który poszukuje swojej zaginionej żony. Szybko okazuje się, że jest to człowiek bezwzględny i pełen tajemnic. Jeden z jego służących znika w zagadkowych okolicznościach. Przesłuchiwani przez Witolda świadkowie sprawiają wrażenie zastraszonych. W tym samym czasie krakowska policja odnajduje ciało młodego, najprawdopodobniej zamordowanego chłopca. Szantażowany Korczyński próbuje połączyć elementy układanki, a zarazem uchronić przed niebezpieczeństwem zarówno siebie, jak i najbliższych - przede wszystkim piękną szlachciankę, Emilię Hornowską.

„Piramida śmierci”

W jednej z warszawskich kamienic komisarz Gwadera przypadkowo znajduje ciało zastrzelonego mężczyzny. Śledczy ustalają, że ofiarą jest wiceprezes dużej firmy inwestycyjnej, zwolniony niedawno dyscyplinarnie za podejrzane transakcje. Analizując kontakty denata, komisarz trafia do paru osób, które mogą pomóc, jednak w kilku wypadkach morderca jest szybszy. Gigantyczne pieniądze, spekulacje giełdowe na ogromną skalę, bezwzględni inwestorzy – to obraz, jaki odsłania się w toku śledztwa. Jak bardzo niebezpieczny jest świat wielkich pieniędzy, komisarz Gwadera przekona się na własnej skórze...

„Latarnie umarłych”

Jest rok 1900. Do Krakowa przyjeżdża tajemniczy mężczyzna ? Witold Korczyński. Ma ze sobą listy, które są zapowiedzią zbrodni. Zaczyna się prywatne śledztwo i wyścig z czasem. Ktoś jednak obserwuje każdy krok mężczyzny.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.