Facebook Google+ Twitter

Spotkanie z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-06-28 09:32

27 czerwca w Wiśle odbyło się spotkanie przedstawicieli władz samorządowych, duchowieństwa i mieszkańców z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim.

 / Fot. ks. J. Byrt W Wiśle na Zadnim Groniu znajduje się rezydencja prezydenta RP. Bronisław Komorowski przez kilka lat przyjeżdżał tu na odpoczynek.

Spotkania z ewangelikami, katolikami i innymi miejscowymi wyznaniami były dla mnie niezwykłym przeżyciem. Odczuwałem szczególny klimat szacunku i zrozumienia, zdolności do przenikania się wzajemnego, szukania tego, co ciekawe i interesujące z punktu widzenia świata wiary i ludzi wiary. W tym zróżnicowaniu jest tu wspólny mianownik wiarypowiedział w sobotę prezydent.

Podczas tego spotkania przekazał pobliskiej parafii ewangelickiej w Szczyrku kielich komunijny ze specjalną dedykacją: Dar Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego dla Parafii Ewangelickiej w Szczyrku 27.06.2015.

Ziemia beskidzka to ziemia wielu wyznań. Pan był prezydentem wszystkich wyznań. Wielokrotnie parafia w Szczyrku zwracała się do pana o wsparcie różnych nabożeństw i akcji. Zawsze spotykaliśmy się z życzliwością i pozytywną odpowiedzią. Za bycie prezydentem wszystkich Polaków z całego serca dziękujemy - rzekł ks. Byrt dziękując za dar i współpracę.  / Fot. ks. J. Byrt

Następnie pastor wręczył prezydentowi z okazji zbliżającego się jubileuszu Reformacji (1517-2017) jedną z pięciuset koszulek uszytych z okazji 500 lat Reformacji, zabawkę edukacyjną w formie Róży Lutra z podstawowymi zasadami Reformacji, specjalną formę na masło z logo 500 lat Reformacji oraz książkę "Mocniejsza niż śmierć", której autorką jest pastorowa Lidia Czyż z Wisły.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Dziękujemy Bogu za kolejny kielich, który otrzymaliśmy od Prezydenta RP. Będzie służył on w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku podczas Komunii Świętej - powiedział ks. Byrt w rozmowie z Wiadomościami24.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Media głównego ścieku podały tą informację ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Robert Kamiński - to już chyba było.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W normalnym kraju Komorowski powinien siedzieć za kratkami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chwila,moment poczekajmy co wywinie "nowy" prezydent RP,modne jest wśród pisiorów dokopać byłemu (ale jeszcze urzędującemu prezydentowi ).Mam nadzieje,że doczekam jak skończy ten wasz -"umiłowany i ukochany "prezydent.( aby szybko )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra propozycja. Nowy prezydent powinien jechać do Turcji by się uczyć jak korzystać z sojuszy militarnych z NATO a przede wszystkim z USA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieję,że Jego nastepca nie pojedzie na poczatku kadencji do Brukseli czy Watykanu tylko np. do Turcji która nigdy nie uznała rozbiorów Polski. Już pisalem że w Turcji spędza wakacje wielu Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wymagajmy za wiele. Pan Prezydent przeżywa głęboką depresję i załamanie nerwowe,więc dobrze, że wyszedł z domu (belwederu).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po co, do Wadowic przysłał pusty autobus. Do Krakowa nawet przybył na ostatnia chwilę. Coz zanosi się na rządy przedstwicieli Małopolski na dośc wysokich stanowiskach. Tak jest prawda, choć ja nie jestem krytykiem PBK.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wiesławie, nie wiem czy Pan Prezydent tu zagląda... Może lepiej to pytanie skierować przez Kancelarię?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przykro mi Panie PBK, ale czy poza Wisłą i Szczyrkiem odwiedził Pan jakiekolwiek inne podbeskidzkie miasto czy miastecczko? JP II z Watykanu tam przybywał a Pan?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.