Facebook Google+ Twitter

Spotkanie z Radosławem Sikorskim w Lublinie

Z lekkim opóźnieniem, ale dotarł. Szef MSZ Radosław Sikorski, w ramach kampanii prawyborczej w partii Platformy Obywatelskiej, odwiedził Lublin. Spotkanie z lubelskimi działaczami PO rozpoczęło się po godz. 18 w hotelu "Lublinianka".

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sikorski.jpg- Jako prezydent chciałbym do maksimum wykorzystać szansę jaką stwarza polska prezydencja w Unii Europejskiej w przyszłym roku - mówił Radosław Sikorski. - To kolejna okazja, przy której możemy pokazać, że jesteśmy krajem, który potrafi zarządzać wielkimi projektami. Krajem, który ma wizję, determinację i nie jest już żadnym nowym członkiem NATO czy UE. Polska to państwo z aspiracjami do kształtowania przyszłości naszego kontynentu - zapewniał.

W swoim wystąpieniu Sikorski apelował do działaczy Platformy Obywatelskiej o oddanie głosu w prawyborach. Członkowie PO mogą głosować do północy. W Lublinie szef MSZ otrzymał publiczne poparcie partyjnych posłów: Grzegorza Raniewicza i Mariusza Grada.

Młodzi lokalni działacze PO pozbawili jednak złudzeń Sikorskiego. Na spotkanie założyli koszulki z napisem: "Kocham Radka Sikorskiego" (przód), "Wygra Bronisław Komorowski" (tył). W ramach riposty szef MSZ wyjął koszulkę, na której widniał nadruk: "Kochamy Bronisława Komorowskiego" - wygra Radek Sikorski".

Z ust Sikorskiego padły deklaracje o wycofaniu polskich żołnierzy z misji wojskowej w Afganistanie. Polityk zapewniał także, że nie powtórzy polityki Lecha Kaczyńskiego, który w kwestii kryzysu zamiast uspokajać - potęgował strach.

Po kilku pytaniach z sali oraz konferencji dla dziennikarzy, Radosław Sikorski zakończył wizytę w Lublinie. Wyniki prawyborów w Platformie Obywatelskiej będą znane w najbliższą sobotę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.