Facebook Google+ Twitter

Spotkanie z Salonem Niezależnych w Łodzi

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-09-29 12:51

Wydawnictwo Znak oraz Poleski Ośrodek Sztuki zapraszają na spotkanie z Salonem Niezależnych. 30 września o godz. 18.30 w Poleskim Ośrodku Sztuki odbędzie się promocja książki "Salon Niezależnych. Dzieje pewnego kabaretu". W rozmowie na temat legendarnego kabaretu udział wezmą Tadeusz Nyczek, autor książki oraz Janusz Weiss i Michał Tarkowski - twórcy kabaretu.

Okładka książki / Fot. materiały Wydawnictwa ZnakSalon Niezależnych to kabaret założony przez Jacka Kleyffa, Michała Tarkowskiego i Janusza Weissa. W latach siedemdziesiątych regularnie występował w klubie ”Medyków” w Warszawie oraz gościnnie w klubie ”Pod Egidą”. Był laureatem licznych nagród m.in. na Festiwalu Piosenki Studenckiej Krakowie, na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu i na FAMIE.To także jeden z najciekawszych portretów PRL-u. Losy bohaterów i założycieli kabaretu pokazują, jak można było pozostać niezależnym w latach reżimu i w dodatku tej postawy nie zaniechać w nowej rzeczywistości (śledzimy dzieje artystów aż do 2008 roku). Kabaret szedł całkowicie w poprzek swoich czasów: szydził z małej stabilizacji tak samo jak ze zbuntowanego teatru studenckiego.

- Był to kabaret żywy jak diabli, czyli zmienny jak samo życie. Warto ich słuchać, bo są świadectwem czegoś więcej niż napisanych niegdyś słów i nut - podsumowuje działalność Salonu Tadeusz Nyczek.

Więcej na temat książki przeczytasz na stronach Wydawnictwa Znak.

Spotkanie z Salonem Niezależnych,
Wtorek, 30 września 2008,
Łódź,
Wstęp wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.