Facebook Google+ Twitter

Spotting DU, czyli fury pod zabrzańskim M1

Bez porządnej gleby, nie mówiąc o ponadwymiarowych i odpowiednio wygiętych felgach, trudno liczyć na zainteresowanie kogoś swoim wozem. Przybywając na spot, warto mieć coś niestandardowego, co przykuwa wzrok.

Na początku było nas trzech.. / Fot. Piotr HajdaNa internetowym forum można zachwalać swój samochód do woli, podając jego niesamowite osiągi, informacje o ulepszeniach dzięki zakupionym elementom prestiżowych producentów z branży, lecz sztuka polega na zaprezentowaniu swej bryki w realu...

Trzeba więc najpierw dotrzeć na umówionego spota, co wcale nie musi okazać się proste. - Kuczli raczej nie dojedzie, dzwonił, że coś mu zaczęło stukać i woli nie ryzykować – informuje Łukasz, 22 letni pasjonat marki Daewoo, pozostałym dwom przybyłym spotowiczom (w tym mnie).

Niedzielne późne popołudnie, jesteśmy na parkingu przy zabrzańskim M1, a dokładnie obok marketu motoryzacyjnego, blisko trasy 88. Wokół mnóstwo śladów po dzikim driftingu. Jeszcze przed zachodem słońca w „boksach” dla klientów pawilonów handlowych stoją 3 srebrne Lanosy (patrz zdjęcie); na forum poszło zaproszenie na godzinę 16, sam przybyłem może kwadrans po, i trochę zaskoczył mnie panujący chłód.

Mija godz. 17, zaczynają się zjeżdżać Nexie. Koreańska kontynuacja Opla Kadetta cieszy się uznaniem polskich tuningowców, jest to samochód stylowy i obecnie niedrogi, stąd potencjał do ulepszeń oraz efektownego designu dzięki przedmiotom zdobytym m.in. na aukcjach Allegro.

Tak właśnie właściciel czerwonej Nexii, który zjawił się na spocie w towarzystwie przyjaciółki niczego sobie, zakupił obniżające sprężyny, konieczny składnik w pierwszym rzucie ulepszeń na sportowo. Nieseryjne sprężyny, nisko profilowane opony i alufelgi większe o kilka cali niż standardowe dają efekt tzw. gleby, który jest absolutną podstawą do wchodzenia w dalszy tuning i do zwrócenia uwagi na swój wozik w szeregu egzemplarzy danego modelu uczestniczących w spotkaniu. ...i niewiele się działo / Fot. Piotr Hajda

Robi się coraz chłodniej, za Nexiami ustawiają się goście spod znaku muskularnego Seata Leona; długo czekają na postoju nie gasząc rozgrzanego silnika, być może chodzi o nie narażanie głowicy (trzeba odczekać nim ustanie praca wentylatora). Ludzi jest już tylu, że tworzą się podgrupy. Z jednego z samochodu wyłoniło się dwóch gości degustujących piwo; po pewnym czasie dynamicznym krokiem ruszyli w kierunku wozu. Obawiałem się, że jeden zechce usiąść za kółkiem; szczęśliwie, myliłem się.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.