Facebook Google+ Twitter

Spowodowaliśmy postępowanie wyjaśniające w BOR

Na przejście dla pieszych, na którym znajdowali się przechodnie, z prędkością przekraczającą 100 km na godz. wjechały na sygnale dwa rozpędzone samochody marki BMW. Sprawdziliśmy - tak bawili się funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.

Logo BOR Godzina 20:10 czwartek, Al. Ujazdowskie przy pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Na przejście dla pieszych, na którym znajdowali się przechodnie wjechały na sygnale dwa rozpędzone samochody marki BMW. Oba czarne wozy nadjechały z prędkością przekraczającą 100 km na godzinę od strony Pałacu Prezydenckiego.

Zagrażali zdrowiu i życiu ludzi

Byłam jedną z osób, które w tym momencie, w dozwolonym miejscu, na zielonym świetle przekraczały ulicę. Oboje z kolegą usłyszeliśmy i kątem oka dostrzegliśmy dwie czarne bryki, które jadąc na tzw bombach (sygnały uprzywilejowania) w zawrotnym tempie zbliżały się do przejścia.
W ostatniej sekundzie zorientowaliśmy się, że kierowcy nie zwalniają. Zostało dokładnie tyle czasu, żeby podbiec krok do przodu. Kolega pociągnął mnie za sobą, na plecach i nogach poczuliśmy nieprzyjemny powiew od przejeżdżających tuż za nami samochodów. Nie dostrzegłam, ile osób siedziało w pędzących autach, ale nie miałam wątpliwości, że były to samochody BOR-u, ochraniającego naszych notabli.
Gdybyśmy nie uskoczyli o kilkadziesiąt centymetrów, na przejściu doszłoby do tragedii, nawet jeżeli kierowcy beemek próbowaliby nas wyminąć. Przed nami bowiem również byli ludzie. Gdyby natomiast na naszym miejscu znalazła się strasza osoba, nie miałaby żadnych szans.

Potwierdziliśmy. Tak bawili się BOR-owcy

Wiceszef BOR ds. działań ochronnych, ppłk. Jarosław Kaczyński uprzejmie odesłał nas do rzecznika prasowego. Nie wyjaśnialiśmy prawdziwego powodu naszego zainteresowania tym, czy to na pewno kierowcy BOR -u wczoraj po godz. 20, ścigali się w Al. Ujzadowskich.
Gdy jednak rzecznik płk Jarosław Kanarek ostatecznie potwierdził nasze przypuszczenia, poinformowaliśmy go o zdarzeniu. Krótko potem powiadomił nas, że właśnie zostało wszczęte postępowanie w tej sprawie.

Na ulicy wśród ludzi, jak na placu szkoleniowym

Na stronie internetowej Biura Ochrony Rządu zamieszczony jest krótki filmik zatytułowany: "Pokaz samochodowy 5 sekund filmu o BORZE". Kierowca sfilmowanego auta pokazuje, jak panuje nad rozpędzonym samochodem wykonując na placu szkoleniowym coś w rodzaju poślizgu kontrolowanego, który dwukrotnie obraca autem. Może i efektowne. Jednak po tym, co panowie z Biura pokazali wczoraj na jednej z ulic Warszawy, stwierdzam z pełną odpowiedzialnością, że BOR ma w swoich szeregach ludzi bezmyślnych i pozbawionych wyobraźni.

Panie ministrze Dorn, funkcjonariusze podległych Panu służb powołane do chronienia "osób i obiektów ważnych ze względu na dobro i interes państwa" zagrażają na ulicy zwykłym obywatelom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

LbOadtcLWpcU
  • LbOadtcLWpcU
  • 19.11.2010 11:10

GEDBf8 <a href="http://bjwipbcwjphh.com/">bjwipbcwjphh</a>, [url=http://erkwtnyknqdg.com/]erkwtnyknqdg[/url], [link=http://mdnjwseonapq.com/]mdnjwseonapq[/link], http://nqlyuezzhgbk.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń
mNDRfnAFy
  • mNDRfnAFy
  • 19.11.2010 11:10

9ym8OE <a href="http://akjhrbdyprbg.com/">akjhrbdyprbg</a>, [url=http://swnifbpgcwjq.com/]swnifbpgcwjq[/url], [link=http://prvrmcyvhlnc.com/]prvrmcyvhlnc[/link], http://zctcbnrtmmac.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co wam się nie podoba przez wasze guzdranie się na jezdni środek
na ból brzucha mogł nie dotrzeć na czas do pałacu i Pan Prezydent
nie najadł się tyle co lubi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co wam się nie podoba przez wasze guzdranie się na jezdni środek
na ból brzucha mogł nie dotrzeć na czas do pałacu i Pan Prezydent
nie najadł się tyle co lubi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • R m
  • 07.07.2006 19:36

wladza moze wszystko

Komentarz został ukrytyrozwiń

Barak mi słów na komentarz....................................................

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.