Facebook Google+ Twitter

Spóźniona refleksja

Nie mam czasu ostatnio na nic. A no nie mam... Po prawie półrocznej labie, nagle cała masa zajęć. Praca, studia i codzienne treningi. Nic dziwnego, że uciekają mi dni; te świąteczne również.

11 listopada - biało-czerwone flagi, nostalgiczny nastrój na ulicach, spokój i zaduma w domach.
11 listopada - polski hymn, wzruszone twarze i wzniosła mowa prezydenta.
11 listopada - data, która wywołuje w każdym Polaku dumę.
91 lat minęło odkąd staliśmy się wolnym i niezależnym narodem. Czy to jednak nadal po tylu latach ma dla nas znaczenie?

11 listopada najpiękniej świętowałam w szkole podstawowej. I to właśnie wtedy, mając zaledwie 10 lat moja świadomość i zaangażowanie w tym dniu były największe. Galowy strój, apel w sali gimnastycznej, wiersze i piosenki patriotyczne. Trochę irytowało mnie wtedy, że nie mogę śmiać się i wygłupiać, że Pani każe mi być poważną. Zrozumienie przychodziło, gdy po mojej recytacji dostrzegałam łzy wzruszenia w oczach zaproszonych na tę uroczystość kombatantów. "Tak, to musi być coś ważnego" - myślałam. Co roku uczestniczyłam w ten sposób w obchodach Dnia Niepodległości. Brałam czynny udział. A dziś?

Obchodzę to święto wspomnieniem. Nie udałam się na krakowski Rynek, by wspólnie z mieszkańcami pośpiewać. Nie poszłam do kościoła na mszę świętą. Nie podziękowałam nawet Bogu za wolność. 11 listopada w tym roku był moją sobotą, odpoczynkiem od pracy i treningów.
I tylko transmisje telewizyjne przypominały mi o tym, że chyba nie tak powinnam spędzić ten dzień. Może w przyszłym roku będzie inaczej?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Marek ma rację :D Kasia ma pełno sesji, wywiadów itp. :D...a tak na serio to ja również najlepiej świętowałem 11 listopada w szkole podstawowej. te pieśni i wiersze patriotyczne, radości na twarzach gości zaproszonych to było coś. a teraz? teraz to już nie ma tak fajnie. w gimnazjum i szkole średniej to nie ma takiej radości. a dlaczego? czy to tylko najmłodsi mogą w szkołach tak świętować?...5+ :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.11.2009 22:52

No, wiadomo, teraz Miss - nie ma czasu! Te sesje zdjęciowe, okładki, wywiady.... Echchch....... 5* :-)) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.