Facebook Google+ Twitter

Spożywanie ryb morskich dobrze wpływa na nasze zdrowie

Dieta bogata w tłuste ryby, takie jak łosoś lub sardynki chroni rdzennych mieszkańców Alaski przed cukrzycą i chorobami serca.

Dieta bogata w tłuste ryby, takie jak łosoś lub sardynki chroni rdzennych mieszkańców Alaski przed
cukrzycą i chorobami serca.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyDo takich wniosków doszli naukowcy, którzy przebadali 330 Eskimosów Yup'ik, zamieszkujących odległy region południowo-zachodniej Alaski. Okazało się, że spożywali oni dwudziestokrotnie więcej kwasów tłuszczowych Omega-3, niż inni obywatele USA. Mimo że 70 procent badanych miało nadwagę, rzadziej dotykały ich typowe dolegliwości ludzi otyłych.

"Wygląda na to, że wysokie spożycie ryb morskich bogatych w kwasy Omega-3 chroni Eskimosów Yup'ik przed szkodliwymi następstwami nadwagi, pisze Zeina Makhoul z Centrum Badań nad Rakiem im. Freda Hutchinsona.

Nawyki żywieniowe tej społeczności, dały badaczom możliwość ustalenia związku pomiędzy zachorowalnością, a spożyciem kwasów tłuszczowych występujących w rybach.

U badanych stwierdzono bardzo małą zawartość trójglicerydów i białka C-reaktywnego, których to podwyższona zawartość wskazuje na ryzyko chorób serca.

Wyniki badań ukazały się w magazynie "European Journal of Clinical Nutrition".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

5*! Z pewnością zostało to zbadane... Niektórym przeszkadzają wonie towarzyszące podczas przyrządzania ryb do zjedzenia ich. Ale to jest raczej osobisty i bardzo mały problem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ryby to zdrowie dla skóry, organizmu, podstawa każdej diety i dobrze, że o tym zostało napisane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masz rację Steniu. Ciekawostką jest dla mnie fakt, że wielu z nich jest otyłych, a nie mają typowych przypadłości związanych z nadwagą. Poza tym uważam, że rybki morskie są pożywne.. oczywiście jeśli żyja w czystych wodach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Małgosiu, chroni rdzennych mieszkańców, ale to wcale nie znaczy, że wyniki badań przeprowadzone na naszej, europejskiej populacji, pokrywałyby się z opublikowanymi; trochę się od Eskimosów YUP`ik genami
różnimy. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, ile awarii reaktorów nie ujawniono?! A wszystko spływa do mórz i oceanów. Do tego jeszcze ścieki nieoczyszczone. Ostatnio w rybach podnosi się zawartość metali ciężkich. Dlaczego milczy się na ten temat?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.