173677 miejsce

SPR Safo Lublin w 1/8 Pucharu EHF

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2007-11-11 21:17

W rewanżowym meczu trzeciej rundy Pucharu EHF w Lubinie, szczypiornistki SPR Safo Lublin uległy Interferii Zagłębie. Jednak mimo porażki, to zawodniczki mistrzyń Polski awansowały do 1/8 finału Pucharu EHF.

Już w trzeciej minucie piłkarki ręczne z Lublina prowadziły z Zagłębiem 3:0 i wydawało się, że odniosą bardzo łatwe zwycięstwo. W dwunastej minucie Lublinianki prowadziły 8:4, jednak kolejne pięć minut, to przewaga gospodyń, które zdobyły w tym czasie sześć bramek, tracąc zaledwie dwie. W ten sposób doprowadziły do remisu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:17 dla SPR Safo Lublin.

Druga połowa spotkania, to konsekwentne odrabianie strat przez gospodynie. Po piętnastu minutach, zawodniczki Zagłębia prowadziły z mistrzyniami Polski sześcioma bramkami i odrobienie strat z Lublina było w zasięgu. Niespełna osiem minut do końca meczu, przewaga nad Lubliniankami wynosiła siedem bramek, jednak do końca spotkania, spokojna i rozważna gra szczypiornistek z Lublina, nie pozwoliła na odrobienie dziesięciobramkowej zaliczki z poprzedniej niedzieli. Mimo wygranej gospodyń, to SPR Safo Lublin awansował do kolejnej rundy.

Losowanie kolejnej fazy rozgrywek Pucharu EHF odbędzie się 13 listopada.

Interferie Zagłębie Lubin – SPR Safo Lublin 38:33 (16:17)