SPR Safo Lublin w następnej rundzie Pucharu EHF

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2008-02-18 11:26

W rewanżowym meczy 1/8 finału Pucharu EHF piłkarki ręczne SPR Safo Lublin pokonały we własnej hali francuski zespól US Mios Biganos HB zapewniając sobie awans do ćwierćfinału.

Po remisie w meczu wyjazdowym, wszyscy w Lublinie spodziewali się łatwej wygranej SPR, jednak rywalki już od początku spotkania twardo opierały się przed naporem lublinianek. W pierwszej połowie meczu Francuzki wychodziły na prowadzenie, jednak tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, dzięki bramce, zdobytej przez Katarzynę Duran, to SPR schodził na przerwę z (ledwie) jednobramkową przewagą.

W drugiej połowie lublinianki przejęły inicjatywę, a w 49 minucie spotkania zawodniczki SPR prowadziły nawet pięcioma bramkami (27:22). Duża w tym zasługa Magdaleny Chemicz, bardzo dobrze spisującej się w bramce. W końcówce meczu przewaga lublinianek niebezpiecznie zmalała, ale na szczęście ten dreszczowiec skończył się wygraną SPR.

SPR Safo Lublin – U. S. Mios Biganos HB 29:27 (16:15)

Oprócz SPR Safo Lublin awans do ćwierćfinału wywalczyły również zespoły Byasen HB Elite, Orsan Elda Prestigio, Itxako-Navarra, Ikast Bording Elite Handbold, HB Metz Moselle, HC Dinamo Wołgograd i Dunaferr NK