Facebook Google+ Twitter

Spragnieni miłości w Konfucjuszu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-10-17 20:34

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich w poniedziałek 21 października o godz. 18:00 na projekcję filmu Spragnieni miłości w reżyserii Wong Kar-Waia.

Spragnieni miłości to zmysłowa opowieść o niespełnionym uczuciu i pożądaniu, którego nie można zaspokoić. Reżyser sugeruje, że między bohaterami rodzi się namiętność. Film pełen jest subtelnych niedomówień, co zmusza widza, aby sam dopowiadał sobie historię. Nie ma w nim dosłowności, są tylko przelotne spojrzenia, dotyk dłoni, niewypowiedziane pragnienia.
Film zostanie poprzedzony krótką prelekcją przybliżającą sylwetkę reżysera oraz konteksty kulturowe zawarte w filmie. Film wyświetlany będzie w chińskiej wersji językowej z polskimi napisami.

Od października w każdy poniedziałek o godz. 18:00 w Instytucie Konfucjusza w Krakowie będą się odbywały spotkania z serii "Chińskie vademecum". Celem tej inicjatywy jest przedstawianie różnych aspektów chińskiej kultury, wiedzy o Chinach, języka chińskiego. Dotychczas odbył się koncert dwóch chińskich artystów: Wei Zhanga (skrzypce) i Zhai Yangqina (fortepian) oraz wykład dr Marka Kalmusa poświęcony medycynie chińskiej.

Wstęp wolny
Czas: 21 października godz. 18.00
Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Radziwiłłowska 4, Sala Malinowa, I piętro.
Więcej informacji: www.instytutkonfucjusza.pl
(Agnieszka Zięba)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.