Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11297 miejsce

Spraw smutnym radość, jak medalistka olimpijska Helena Pilejczyk

Słynni sportowcy biorą udział w akcji Szlachetna Paczka. Jedną z nich jest Helena Pilejczyk, medalistka olimpijska. Przygotowała ona prezenty dla samotnej matki i jej córki, które zostały bez środków do życia. Akcję popiera też Jerzy Dudek.

Helena Pilejczyk już przygotowała Szlachetną Paczkę dla pani Iwony i jej córki Kariny / Fot. Grażyna WosińskaHelena Pilejczyk, łyżwiarka szybka zdobyła brązowy medal olimpijski ponad 50 lat temu w amerykańskiej Dolinie Indianki. Ma na swoim koncie wicemistrzostwo świata. Była 37 razy mistrzynią Polski. Jej dokonania są do dziś znane i podziwiane. Pani Helena otrzymuje jeszcze prośby o autografy ze wszystkich krajów europejskich, najwięcej z Niemiec. Listy przysyłane są też spoza Europy, nawet z Chin.

- Sport kształtuje charakter, ale uczy też pokory - wyjaśnia słynna sportsmenka. - Nie zawsze się wygrywa. Trzeba umieć mimo porażki nadal trenować. Sportowcy są więc niezwykle solidarni. Chętnie sobie pomagają. Tak jest w naszym Klubie Sportowym „Nestor” w Elblągu.

Radosne kupowanie prezentów


Gdy rok temu zaproponowałam Helenie Pilejczyk, by wzięła udział w akcji „Szlachetna paczka” bez wahania zgodziła się. Teraz też przygotowuje podarunki.
- Naprawdę wolę dawać prezenty niż je otrzymywać - przyznaje medalistka olimpijska. - Gdy tylko na stronie www.szlachetnapaczka.pl ukazały się informacje o rodzinach, które są w trudnej sytuacji wybrałam jedną z nich. Nie było to łatwe. Wszystkie osoby były naprawdę poszkodowane przez los.
Wybór padł na samotną matkę panią Iwonę i jej dziewięcioletnią córkę Karinę. Kupowanie prezentów sprawiło Helenie Pilejczyk ogromną radość.

- Najdłużej wybierałam zimową kurtkę. Jest naprawdę ładna - zdradza tajniki zakupów pani Helena. - Mam nadzieję, że Karince się spodoba. Do tego biała czapeczka i szalik, który zrobiła moja siostrzenica. Mama Kariny chciała dla siebie tylko miód. Bardzo go lubi, ale z oszczędności nie kupuje. Na specjalne życzenie jest też książka o Egipcie. W paczce nie zabraknie słodyczy, trwałej żywności oraz środków czystości. Starałam się spełnić w miarę możliwości wszystkie prośby rodziny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.