Facebook Google+ Twitter

Sprawa dzieci Polki i Bułgara - min. sprawiedliwości popiera sąd

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-31 14:43

Bułgarskie ministerstwo sprawiedliwości zapewnia, że decyzja w sprawie dzieci z polsko-bułgarskiego związku jest zgodna z prawem. Szefowa resortu zapowiedziała, że dołoży starań, by do polskiej matki, której udało się odzyskać córkę, trafił także syn, pozostający teraz pod opieką ojca w Bułgarii.

Bułgarski sąd przyznał Polce prawo do opieki nad dziećmi. Ojciec, Bułgar, deklarował początkowo, że odda dzieci dobrowolnie. Kiedy jednak w miniony poniedziałek matka wraz z służbami konsularnymi przyjechała po dzieci, mężczyzna zwołał sąsiadów, aby bronić dzieci. Doszło do szarpaniny.

Matce udało się zabrać córkę, która jest jest już w kraju, natomiast syn pozostaje u ojca w Bułgarii.
Sprawa poruszyła bułgarskie społeczeństwo, które krytykuje decyzję o oddaniu dzieci polskiej matce.

Konsul polski w Sofii Wojciech Gałązka powiedział, że przed gmachem naszej ambasady mają się dziś odbyć dwie manifestacje w tej sprawie.

Pierwsza pikieta przed polską placówką dyplomatyczną w Sofii odbyła się przedwczoraj. Uczestniczyło w niej około stu osób, korzystających z portalu internetowego kibiców jednej z bułgarskich drużyn piłkarskich.

Minister sprawiedliwości Bułgarii skrytykowała media za stronniczość w przedstawianiu tej sprawy. Według niej, wywołało to negatywne nastroje społeczne.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.