Facebook Google+ Twitter

Sprawa inwigilacji prawicy: Powrót Anastazji P.

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-10-10 21:16

Do nowych akt sprawy płk Jana Lesiaka dotyczących inwigilacji prawicy dotarła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wśród nich są stenogramy z posiedzeń rządu, przewija się tam też nazwisko Anastazji P.

Dokumenty, do których dotarła ABW, nie będą na razie odtajnione

– To twardy i wartościowy materiał. Akta były porozrzucane po różnych instytucjach. Często znajdowały się w teczkach, do których nie powinny w ogóle trafić. Mogę tylko wymienić stenogramy z posiedzeń rządu w latach dziewięćdziesiątych – wyjaśnia Zbigniew Wassermann, minister-koordynator ds. służb specjalnych. Prokurator krajowy Janusz Kaczmarek podkreślił, że być może doszło do ukrywania materiału dowodowego, a nawet do fałszowania akt. Obaj są jednak przekonani, że dokumenty, które ujrzały światło dzienne, mogą być podstawą do wszczęcia kolejnych śledztw dotyczących inwigilacji prawicy.

W aktach pojawia się nazwisko Anastazji P.

– To potwierdza, że ona nieprzypadkowo biegała po Sejmie – uważa Wassermann. Anastazja P., czyli Marzena Domaros, zasłynęła opublikowaniem pamiętników, w których opisała swoje erotyczne podboje w parlamencie. Wśród nich wymieniła m.in. Leszka Millera, Stefana Niesiołowskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego i Andrzeja Kerna.

Na posiedzeniu sejmowej komisji ds. służb specjalnych wyjaśnienia w sprawie nowych dokumentów składał szef ABW, Bogdan Święczkowski. – Nie mógł ujawnić, co zawierają odnalezione dokumenty, bo są one utajnione. Z tego, co mówił wynika, iż pochodzą one z otoczenia tzw. szafy płk Jana Lesiaka – powiedział Marek Biernacki z PO, szef komisji. Według niego cała szafa Lesiaka powinna zostać odtajniona. - Wyjątkiem mogłyby być informacje godzące w interes państwa lub czyjąś prywatność – dodaje poseł PO. Według niego sprawą szafy Lesiaka mogłaby się zająć sejmowa komisja śledcza.

MK (APP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.