Facebook Google+ Twitter

Sprawa Krzysztofa Piesiewicza wróci na wokandę. Sąd uwzględnił odwołanie prokuratury

Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił w czwartek odwołanie prokuratury i skierował do ponownego rozpoznania trzy zarzuty wobec Krzysztofa Piesiewicz. W grudniu Sąd Rejonowy uniewinnił byłego senatora.

 / Fot. By Sławomir Kaczorek (Senat Rzeczypospolitej Polskiej) [CC-BY-SA-3.0-pl (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia ComZ racji, że proces jest niejawny, nie wiadomo sprawę jakich zarzutów ponownie rozpatrzy sąd. Prawnik Piesiewicza twierdzi, że ponownie może dojść do uniewinnienia oskarżonego - informuje Polskie Radio.

W 2009 jeden z tabloidów opublikował film nagrany przez kobietę, która szantażowała Krzysztofa Piesiewicza. Miał on dowodzić, że senator brał narkotyki. Wideo pokazuje Piesiewicza ubranego w sukienkę. On sam twierdził, że na filmie widać lekarstwa. Senator kilkakrotnie odkupił kompromitujące nagrania. Miał za to zapłacić ponad pół miliona złotych. Szantażystka usłyszała wyrok 1,5 roku pozbawienia wolności.

Krzysztof Piesiewicz znany jest jako scenarzysta filmów Krzysztofa Kieślowskiego i obrońca w procesach opozycjonistów w czasach PRL. Był również oskarżycielem posiłkowym w sprawie zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.