Facebook Google+ Twitter

Sprawa małej Róży: Dziecko może wrócić do rodziców, ale...

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-03 19:01

Róża z Błot Wielkich może wrócić do biologicznych rodziców pod warunkiem, że rodzina otrzyma istotną pomoc z zewnątrz. Taka opinia biegłych z Rodzinnego Ośrodka Diagnostyczno-Konsultacyjnego w Poznaniu dotarła do sądu.

"Może mieć ona istotne znaczenie podczas rozprawy, którą zaplanowano na 18 września" - powiedział Radiu Merkury prezes Sądu Okręgowego w Poznaniu Krzysztof Józefowicz.

Za 2 tygodnie sąd przesłucha kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej. Oczekuje odpowiedzi na pytanie czy będzie możliwe udzielenie rodzinie znacznej pomocy. "Chodzi o niekonwencjonalne działania" - dodał prezes Józefowicz.

Tymczasem burmistrz Wronek powołał komitet pomocy rodzinie Szwaków. Komitet zobowiązał się do wybudowania studni w gospodarstwie państwa Szwaków, rodzina będzie miała nową łazienkę, naprawiony dach i pomalowane mieszkanie. Także sąsiedzi, urzędnicy i parafia deklarują konkretną pomoc.

Do Błot Wielkich przyjechał też rzecznik praw dziecka Marek Michalak. Spotkał się z rodziną i zapewniał, że jego zdaniem Róża powinna wrócić do biologicznych rodziców.

Prawnicy Rzecznika sprawdzają dokumentację w sądzie w Szamotułach. Marek Michalak powiedział Radiu Merkury, że jeśli w rodzinie nie ma przemocy, a występują jedynie problemy ekonomiczne, należy zrobić wszystko, by takiej rodzinie pomóc.

Rzecznik poprosił sąd w Szamotułach o jak najszybsze zajęcie się sprawą Róży. Miejscowa społeczność chce pomóc rodzinie, by sąd zdecydował o zwróceniu dziecka biologicznym rodzicom.

Sprawa Szwaków stała się głośna po tym jak matce odebrano w szpitalu dziecko tuż po porodzie. Według sądu kobieta jest niewydolna wychowawczo. Z tą decyzją nie zgodziła się nie tylko rodzina, ale także lokalna społeczność.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.