Facebook Google+ Twitter

Sprawa niedyspozycji Elżbiety Kruk do wyjaśnienia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-21 15:41

Klub Prawa i Sprawiedliwości na prośbę marszałka Bronisława Komorowskiego wyjaśni sprawę niedyspozycji swojej posłanki Elżbiety Kruk. Dziennikarze pracujący w Sejmie podejrzewają, że posłanka pojawiła się rano w Sejmie pod wpływem alkoholu.

Marszałek Sejmu zwrócił się z wnioskiem do sekretarza klubu PiS Małogorzaty Sadurskiej, aby "klub znalazł wyjście z tej sytuacji". Bronisław Komorowski zaznaczył w rozmowie z dziennikarzami, że klub podjął już pewne działania, które doprowadziły do tego, że posłanka nie była obecna na sali obrad. Marszałek nie wykluczył, że sprawa zachowania Elżbiety Kruk może trafić do komisji etyki poselskiej, jeśli informacje o niedyspozycji Elżbiety Kruk zostaną potwierdzone.

Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski nie ukrywał, że to kłopotliwa sytuacja. Podkreślał, że jest "zasmucony i zaskoczony", gdyż Elżbieta Kruk jest - jak mówił - jednym z najlepszych i najbardziej pracowitych posłów.


Wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski przyznał, że dostał sygnały od posłów, potwierdzające nietypowe zachowanie posłanki PiS. Sam jednak nie zwrócił na to uwagi, mimo że widział posłankę. Zastrzegł jednak, że nie wiadomo, z czego wynikała ewentualna niedyspozycja Elżbiety Kruk.

Szef SLD Grzegorz Napieralski wyraził opinię, że sprawa powinna trafić do komisji etyki poselskiej, a sama posłanka PiS powinna być wykluczona z klubu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.