Facebook Google+ Twitter

Sprawa Olewnika: Zażalenie na uchylenie aresztu wobec Jacka K.

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-06 21:33

Sąd apelacyjny w Warszawie rozpatrzy zażalenie na decyzję płockiego sądu, który nie przedłużył aresztu wobec Jacka K. Chodzi o przyjaciela rodziny Olewników podejrzanego o współudział w porwaniu Krzysztofa Olewnika.

Dziś prokuratura apelacyjna w Gdańsku złożyła zażalenia w tej sprawie. Jak powiedział Radiu Gdańsk wiceszef prokuratury Zbigniew Niemczyk - śledczy liczą, że warszawski sąd uzna ich argumenty. Według Niemczyka, dowody, zebrane przez prokuraturę wskazują, że udział Jacka K. w przestępstwie jest bardzo prawdopodobny. Także inne okoliczności - między innymi obawa matactwa - nakazują izolowanie Jacka K. w areszcie śledczym - uważa wiceszef gdańskiej prokuratury.


Z prokuratorami prowadzącymi śledztwo w sprawie porwania i zamordowania Krzysztofa Olewnika spotkali się dziś członkowie prezydium sejmowej komisji śledzczej badającej tę sprawę: Marek Biernacki z PO oraz Zbigniew Wasserman z PiS-u. Rozmawiali między innymi o samobójczej śmierci strażnika więziennego, który pilnował jednego z zabójców Olewnika. Także na ten temat za trzy tygodnia komisja rozmawiać ma z ministerstwem sprawiedliwości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.