Facebook Google+ Twitter

"Sprawa Papały nigdy nie zostanie wyjaśniona"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-10 18:45

Sprawa zabójstwa generała Marka Papały prawdopodobnie nigdy nie zostanie wyjaśniona - uważa dziennikarz śledczy TVP Jerzy Jachowicz.

Przed warszawskim sądem rozpoczął się proces dwóch gangsterów, Ryszarda Boguckiego i Andrzej Z. - pseudonim "Słowik", którzy są oskarżeni o podżeganie do zabójstwa komendanta. Obaj nie przyznają się do winy.

Zdaniem Jerzego Jachowicza śledztwo w tej sprawie od początku było prowadzone nieudolnie. Podkreśla, że osoby które zasiadły na ławie oskarżonych wcale nie są kluczowe w tej sprawie.

Jachowicz jest zdania, że prokuratura będzie chciała wykorzystać rozpoczęty dziś proces do zatarcia swej niekompetencji. Jak mówi sprawa generała Papały to jedna z większych porażek prokuratury.

Andrzej Z. pseudonim "Słowik" to jeden z szefów gangu pruszkowskiego. Jest oskarżony o to, że namawiał gangstera Artura Zirajewskiego do zabójstwa komendanta głównego policji. Zirajewski zmarł w styczniu w więzieniu na zator płucny. Słowik został siedem lat temu zatrzymany w Hiszpanii i przewieziony do Polski. Od tego czasu przebywa w areszcie.

Ryszard Bogucki również należący do mafii pruszkowskiej, miał stać na czatach. Gangster ma już na koncie wyrok skazujący za zabójstwo "Pershinga". W wyniku postępowania polska prokuratura postanowiła postawić mu także zarzut udziału w zabójstwie Marka Papały.

Generała Papałę zamordowano 25 czerwca 1998 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.