Facebook Google+ Twitter

Sprawa radnego G. Strony nie doszły do ugody

Radny PiS Artur G. wraz z dwoma mężczyznami został oskarżony o pobicie Władysława M. Sąd w Łukowie całą trójkę uniewinnił, prokurator zaskarżył wyrok. Sprawa z Sądu Okręgowego w Lublinie wróciła do Łukowa.

 / Fot. WikipediaW czasie kolejnej rozprawy w Sądzie Rejonowym w Łukowie padł wniosek o rozwiązanie konfliktu przy udziale mediatora. Strony opowiedziały się za polubownym rozwiązaniem sporu.

Przypomnijmy, postępowanie takie stwarza zainteresowanym możliwość współdecydowania w swojej sprawie. Pozwala poznać i zrozumieć stanowisko drugiej strony.

Celem mediacji jest wypracowanie przy udziale mediatora „satysfakcjonującej ugody, a przede wszystkim uzyskanie szybkiego naprawienia szkody i zadośćuczynienia dla pokrzywdzonego za doznaną krzywdę od sprawcy przestępstwa z pominięciem prowadzenia postępowania egzekucyjnego”.

Ponadto skrócenie i usprawnienie procesu sądowego, jak i obniżenie kosztów. Mediacja, zdaniem prawników, jest nie tylko szybsza i tańsza. Jest także przyjazna dla skonfliktowanych stron.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiJak się dowiedzieliśmy do porozumienia w tej bulwersującej sprawie dzisiaj nie doszło. Strony wrócą na salę sądową 19 stycznia br.

Czytelników zainteresowanych postępowaniem mediacyjnym informujemy, że z początkiem 2016 r. weszła w życie ustawa z dnia 10 września 2015 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze wspieraniem polubownych metod rozwiązywania sporów.

Polecamy stronę internetową Ministerstwa Sprawiedliwości z propozycją scenariusza spotkania informacyjnego przygotowanego przez Społeczną Radę ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.