Facebook Google+ Twitter

Sprawa Romana Polańskiego znalazła swój finał. Nie dojdzie do ekstradycji reżysera (wideo)

Sąd Najwyższy oddalił kasację prokuratora generalnego w sprawie ekstradycji Romana Polańskiego. Reżyser nie zostanie wydany amerykańskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

 / Fot. TVN24/x-newsSąd Najwyższy oddalił kasację prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w sprawie ekstradycji Romana Polańskiego do USA. W październiku ub. roku krakowski sąd okręgowy orzekł o niedopuszczalności ekstradycji. SN ostatecznie nie dopatrzył się uchybień w wyroku i oddalił kasację tym samym definitywnie rozstrzygając, że Roman Polański nie zostanie wydany amerykańskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

Sędzia SN Michał Laskowski uzasadniając odrzucenie kasacji podkreślał, że do jej uwzględnienia niezbędne byłoby wykazanie przez wnioskodawcę, że wyrok, którego ona dotyczy, zapadł z rażącym naruszeniem prawa. - Nie wystarczy więc przedstawienie odmiennego poglądu, wątpliwości, czy innej, także prawdopodobnej wersji wydarzenia. I w tym kontekście, o ile nawet zgadzamy się z pewnymi poglądami zawartymi w uzasadnieniu kasacji, to nie stwierdziliśmy, aby orzeczenie sądu krakowskiego wydane zostało z rażącym naruszeniem prawa - tłumaczył.

TVN24/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.