Facebook Google+ Twitter

Sprawa Sawickiej wróciła do prokuratury

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-09 15:48

Sąd Okręgowy w Warszawie zwrócił prokuraturze do uzupełnienia sprawę oskarżonej o korupcję byłej posłanki PO Beaty Sawickiej.

Prokuratura podejrzewa ją o podżeganie i nakłanianie do korupcji oraz płatnej protekcji, przyjęcie korzyści majątkowej i powoływanie się na wpływy w organach władzy. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W listopadzie 2007 roku poznański Sąd Okręgowy zdecydował o zastosowaniu wobec Sawickiej aresztu o ile nie wpłaci 300 tysięcy zotych poręczenia majątkowego. Zostało ono wpłacone tydzień później.

Sawicka została zatrzymana przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego na początku listopada ubiegłego roku. Wcześniej posłanka została zatrzymana 1 października 2007 roku na kilka godzin po odebraniu drugiej raty łapówki za próbę tak zwanego "ustawienia" przetargu publicznego na zakup działki na Helu. 2 października 2007 roku posłanka została usunięta z Platformy Obywatelskiej.

W oświadczeniu wydanym 17 października 2007 roku, Sawicka zasugerowała, że została uwiedziona i uwikłana w sytuację korupcyjną, przez nieszablonowo działającego funkcjonariusza CBA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.