Facebook Google+ Twitter

Sprawa Suboticia w prokuraturze

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-10-10 20:04

Wniosek w sprawie złamania tajemnicy państwowej złożył wczoraj w warszawskiej prokuraturze okręgowej Marek Biernacki, szef sejmowej komisji ds. służb specjalnych.

Biernacki uważa, że ujawnienie nazwiska współpracownika Wojskowych Służb Informacyjnych to złamanie tajemnicy państwowej.
- Mam nadzieję, że to jest błąd dziennikarski. Mam nadzieję, że wszyscy zdają sobie sprawę, co by się stało, gdyby naprawdę została ujawniona agentura polska. W znaczeniu międzynarodowym szafa Lesiaka jest przy tym mała – uważa Biernacki.
Sprawa ma związek z publikacją „Gazety Polskiej”, zgodnie z którą Milan Subotic, sekretarz programowy TVN, miał być agentem WSI. Kilka dni temu pojawiła się też kwestia człowieka o tym samym nazwisku, który miał być konsultantem WSI w Chorwacji.
– Nie wiem, czy w tę sprawę musi być angażowana prokuratura. Trzeba się nad tym zastanowić – mówi tylko Jędrzej Jędrych, zasiadający w komisji ds. służb z ramienia PiS.

Szef sejmowej komisji wysłał też list do ministra obrony Radka Sikorskiego z wnioskiem o przedstawienie wszystkich spraw wszczętych w czasie likwidacji WSI.

MK (APP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.