Facebook Google+ Twitter

Sprawa usprawiedliweń posłów PiS do wyjaśnienia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-24 11:00

Jarosław Kaczyński uważa, że burza wokół usprawiedliwień jego posłów za nieobecności na posiedzeniach Sejmu, to akcja propagandowa. Usprawiedliwienia przygotowało jego biuro poselskie.

Prezydium Sejmu skierowało do Komisji Etyki Poselskiej sprawę usprawiedliwień 27 posłów PiS za ich nieobecność na dwóch posiedzeniach: 13 czerwca i 11 lipca. W obu tych dniach posłowie PiS opuścili salę obrad w proteście przeciwko prowadzeniu obrad przez marszałka. Jarosław Kaczyński przyznał w "Sygnałach Dnia" w Programie I Polskiego Radia, że kilka usprawiedliwień trzeba rzeczywiście wyjaśnić. Będą to robiły - według jego zapowiedzi- także struktury partyjne.

Prezes PiS zapewnił, że posłowie podpisując usprawiedliwienia, przygotowane przez ich biura poselskie, byli przekonani o ich zasadności, albo podpisali je bezwiednie, gdyż jest to "czynność rutynowa". Jarosław Kaczyński przyznaje, że sam właśnie tak postąpił. Broni swego oświadczenia, że był nieobecny na posiedzeniu z "innych niemożliwych do przewidzenia przyczn." "Nie mogłem przewidzieć, że marszałek Komorowski będzie w tak skandaliczny sposób prowadził obrady Sejmu"- tłumaczy gość Polskiego Radia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.