Facebook Google+ Twitter

Sprawca alarmu bombowego na katowickim dworcu zatrzymany

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-09-01 07:40

Aż w stolicy trzeba było szukać sprawcy fałszywego alarmu bombowego na dworcu kolejowym, do którego doszło w miniony piątek. Okazał się nim mieszkaniec Ursusa, który powiadomił o podłożonym ładunku, bo zdenerwowały go kolejki do kas...

Po jego telefonie podjęta zoastała decyzja o ewakuacji około 1000 podróżnych. Na czas 2,5-godzinnej akcji wstrzymano ruch 40 pociągów, w tym jednego międzynarodowego. Do przeszukania gmachu przystąpili policyjni pirotechnicy oraz przewodnicy psów wyszkolonych do wyszukiwania ładunków wybuchowych. Policjanci zamknęli też teren bezpośrednio przylegający do budynku - wylicza nadkom. Andrzej Jegerczyk z biura prasowego KW Policji w Katowicach.

Funkcjonariusze pionu kryminalnego, dysponując nowoczesnym sprzętem, namierzyli 19-letniego mieszkańca podwarszawskiego Ursusa, podejrzewanego o wszczęcie fałszywego alarmu. Zatrzymali go w Warszawie stołeczni policjanci. Wyjaśnienia mężczyzny zaskoczyły przesłuchujących go policjantów. Opowiedział im, że wracając z Katowic do Warszawy zdenerwował się dużym tłumem na dworcu i kolejkami do kas. Powiadomił Straż Ochrony Kolei o bombie. Całe zamieszanie obserwował jako jedna z ewakuowanych osób. Za taki sposób na zmniejszenie kolejek może mu teraz grozić nawet 8 lat więzienia. Policjanci wnioskują do sądu i prokuratury nie tylko o ukaranie sprawcy, ale i obciążenie go sporymi kosztami całej akcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.