Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26455 miejsce

Sprawca ataku na wiceprezydenta Bytomia zatrzymany

W niedzielę, 31 lipca, po zakończonym 1-ligowym meczu piłki nożnej Polonia Bytom – Warta Poznań, w Bytomiu na ulicy Fałata, został pobity wiceprezydent miasta, Mariusz Wołosz.

Pomnik Ofiar Terroru Komunistycznego przed bytomskim magistratem / Fot. Piotr A.JeleńDo wychodzącego ze sklepu wiceprezydenta, Mariusza Wołosza podeszła grupa kiboli i zaczęła go wyzywać. Następnie jeden z najagresywniejszych podbiegł do niego i kopnął go w plecy.

Jak komentuje zajście oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, aspirant sztabowy Adam Jakubiak: - Z relacji pana wiceprezydenta wynika, że napastnicy doskonale wiedzieli z kim mają do czynienia. Świadczyły o tym wyzwiska i epitety, jakimi go obrzucili.

Bytomscy policjanci zatrzymali już dwóch podejrzanych, 21-letniego bytomianina ze Śródmieścia, sprawcę ataku na Wołosza oraz 19-latka, który mu groził. - Mężczyzna potwierdził, że zaatakował wiceprezydenta Bytomia, a jego agresja była spowodowana zbyt dużą ilością spożytego alkoholu – dodaje aspirant Jakubiak.

Mariusz Wołosz obecnie przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu. Ma Mariusz Wołosz , wiceprezydent Bytomia / Fot. Piotr A.Jeleńprzejść specjalistyczne badania, m.in. rezonans magnetyczny, a jego kuracja może potrwać kilka tygodni, gdyż niespełna rok temu przeszedł operację kręgosłupa.

21-letniemu sprawcy incydentu grozi od 3 miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Przed sądem odpowiadać jednak będzie z wolnej, ponieważ nie stwierdzono podstaw do tego, aby zastosować wobec niego areszt tymczasowy.

Na internetowym forum bytom.naszemiasto.pl całe zajście, jak i jego przyczyna, są burzliwie komentowane.

Należy tylko żywić nadzieję, że Temida odpowiednio potraktuje sprawców zaistniałego czynu, i żadna tutaj, nadmierna ilość spożytego alkoholu nie będzie wymówką dla pobłażliwego wyroku.


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.