Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28568 miejsce

Sprawca strzelaniny z Tuluzy został zatrzymany? MSW dementuje

Sprzeczne informacje dochodzą z południa Francji. Miejscowe media informowały, że sprawca poniedziałkowej strzelaniny przed żydowską szkołą został zatrzymany. Natomiast francuski minister spraw wewnętrznych dementuje te informacje. Od godz. 3 nad ranem w Tuluzie trwa obława jednostki specjalnej francuskiej policji RAID na mężczyznę w jego domu.

 / Fot. EPA/GUILLAUME HORCAJUELOFrancuskie telewizje informacyjne BFM TV i i-tele po godz. 14 podały, że oblężony od samego ranka zamachowiec został aresztowany. Ale tą informację zdementował rzecznik MSW, mówiąc dziennikarzom o kontynuowaniu negocjacji ze strzelcem. Wieczorem we środę ma się odbyć konferencja prasowa miejscowej prokuratury a w pobliżu akcji policyjnej pojawił się Nicolas Sarkozy. Natomiast według informacji radia Europe1, w samochodzie domniemanego terrorysty miały znajdować się materiały wybuchowe, ale nie wiadomo jakiego rodzaju i w jakiej ilości.

W momencie rozpoczęcia akcji aresztowania sprawcy poniedziałkowej strzelaniny oraz zabójstwa trzech komandosów na przepustkach, doszło do wymiany ognia. Od kul zamachowca rannych zostało trzech policjantów. Specjalna jednostka francuskiej żandarmerii RAID odcięła całą dzielnicę Tuluzy, w której odbywa się obława na domniemanego sprawcę ostatnich zamachów w okolicy miasta. Kilkugodzinne negocjacje przez dłuższy czas nie przynosiły żadnych rezultatów, aż w końcu napastnik wyrzucił pistolet przez okno. Według jego zapewnień, ma się poddać po południu - dla miejscowych policjantów teraz najważniejsze jest zatrzymanie zamachowca żywego.

Radiowóz francuskiej policji (http://commons.wikimedia.org/wiki/File:French_Police_p1230006.jpg) / Fot. David.Monniaux, licencja CC 3.0Mieszkańcy okolicznych budynków zostali poproszeni o ich opuszczenie, co może wskazywać na zbliżający się szturm jednostki RAID. Policja nie ukrywa, że podejrzany jest prawdopodobnie odpowiedzialny za zabójstwo trzech komandosów na przepustce w Montauban i Tuluzie oraz poniedziałkową strzelaninę przed żydowską szkołą. W jej wyniku śmierć poniósł 30-letni nauczyciel oraz trójka dzieci. Według BBC, sprawca miał powiedzieć, że jego działania miały być zemstą "za śmierć palestyńskich dzieci".Akcję koordynuje Claude Guéant. Francuski minister spraw wewnętrznych oświadczył, że negocjacje "są przerywane, a podejrzany odmawia współpracy", a władze wciąż nie mają pewności, czy zamachowiec odda się w końcu w ręce żandarmerii. Minister ponadto potwierdził, że już został aresztowany brat i matka strzelca, ale ich przesłuchiwania nie przyniosły żadnych nowych informacji. Ta ostatnia odmówiła współpracy z wymiarem sprawiedliwości, tłumacząc, że "ma mały wpływ na syna".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Sprawnie i szybko jak na Białorusi.
I już okazuje się, że osobowość nieustabilizowana psychicznie (niczym Breivik).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.