Facebook Google+ Twitter

Sprawcy napadu na turniej pokerowy w Berlinie zatrzymani

Czterej mężczyźni ukradli z hotelu Grand Hyatt ponad 240 tysięcy euro. Przypuszcza się, że był to rabunek na zlecenie.

Dwa tygodnie po spektakularnym napadzie podczas największego niemieckiego turnieju pokera w jednym z luksusowych hoteli w Berlinie, wszyscy podejrzani znajdują się za kratami. Dwaj ostatni, którzy uciekli do Turcji i Libanu, stawili się w sobotę na policji. Czterej mężczyźni są podejrzani o napad w czasie turnieju pokerowego przy placu Poczdamskim i kradzież ponad 240 tysięcy euro. Pieniędzy jednak wciąż nie odzyskano. Tymczasem spekuluje się o zleceniodawcy.
Powołując się na pewne źródła "Berliner Morgenpost" podała w sobotę, że są przypuszczenia, iż napastnicy sami nie planowali kradzieży, jedynie byli wykonawcami faktycznych sprawców. Przy czym ani prokuratura ani policja nie chcą się na ten temat bliżej wypowiadać. Rzecznik prokuratury Martin Steltner oznajmił tylko, że "pieniądze pozostają nadal w ukryciu".

Szczegółowe ustalenia mogą być ewentualnie podane w poniedziałek. Zatrzymanym w sobotę rabusiom będzie przedstawiony w niedzielę nakaz aresztowania.

Według doniesień prasowych, zatrzymani mogą być jedynie przesłuchiwani w sprawie dokonania napadu. Za czynem stoją znani policji członkowie wielkiej arabskiej rodziny. Pozostający w konflikcie z rodziną kryminalny klan dostarcza policji wskazówki pomocne w identyfikacji przestępców.

Z grona rabusiów stawił się w poniedziałek na policji 21-latek i zdradził nazwiska swoich współpracowników. Ewentualnie może on podlegać ustawie o świadku koronnym i wówczas jego kara mogłaby być zmniejszona lub darowana. W środę cywilny patrol schwytał następnego podejrzanego w trakcie rutynowej kontroli na stacji berlińskiego metra w dzielnicy Mitte. W sobotę na lotnisku Tegel zatrzymano Mustafa U. (20) i Jihad C. (19), jak poinformowała policja i prokuratura. Adwokaci już zapowiedzieli zbadanie tej sprawy.

Przed 14 dniami czterech zamaskowanych mężczyzn i uzbrojonych w rewolwer maczetę zaatakowało turniej pokera i zrabowali 242 tysiące euro. Pieniądze zostały zaraz po napadzie rozdzielone pomiędzy napastników. Wszyscy czterej podejrzani pochodzą z rodzin imigrantów.


Źródło: http://de.news.yahoo.com/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.