Facebook Google+ Twitter

Sprawdź bezpieczeństwo swojego dziecka w samochodzie!

Jak pokazują dotychczasowe badania na świecie, 70%-85% dzieci przewożonych jest nieprawidłowo. Jest to jedna z głównych przyczyn ich śmierci lub poważnych obrażeń-mówi Paweł Kurpiewski, ekspert ogólnopolskiej kampanii „Inspekcje Fotelików"

logo akcji / Fot. inspekcje fotelikówBezpieczeństwo dzieci w samochodzie może zwiększyć wiedza na temat doboru i montażu fotelików dziecięcych, podparta praktyką. Dlatego od 3 lat podróżujemy po kraju, by pomagać Polakom dbać o bezpieczeństwo ich dzieci. Przed nami Gdańsk, Poznań, Szczecin, Wrocław, Warszawa, a w najbliższy piątek odwiedzimy Katowice – dodaje Kurpiewski.

Podczas inspekcji sprawdzane są takie aspekty jak ocena fotelika w niezależnych testach zderzeniowych, kompatybilność fotelika z samochodem, poprawność i stabilność montażu, a także to czy fotelik jest odpowiednio dobrany do dziecka i czy jest ono w nim odpowiednio zapięte. Potem jest czas na praktykę pod okiem specjalistów i do tego zaproszeni są rodzice.

Spotykamy się w piątek (26 lipca) w Katowicach przy ul. Bocheńskiego 99 (przy sklepie Dziecięcy Ekspert) w godzinach 10-18. Każdy rodzic zaproszony jest z własnym samochodem i dzieckiem zapiętym w foteliku. Na najmłodszych czekają także gry i zabawy, m.in. wyścigi solarnych samochodzików, pokazy jajka-kaskadera, spacer farmera. Wszyscy, którzy chcą, by inspektorzy sprawdzili i doradzili prawidłowy sposób przewożenia dzieci - proszeni są o rejestrację na stronie kampanii społecznej: www.inspekcje-fotelikow.pl

Organizatorem akcji są serwis fotelik.info i firma 4CPS – for Child Passenger Safety zajmująca się
szkoleniami, ekspertyzami i doradztwem z zakresu bezpieczeństwa dzieci w samochodach. Dzięki wsparciu producentów i dystrybutorów fotelików samochodowych wydarzenia organizowane w całej Polsce są całkowicie bezpłatne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.