Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31291 miejsce

Sprawdź, czy jesteś dziewicą

Kościół katolicki uczy nas, kobiety, że dziewictwo jest najmilsze Bogu. Nawet jeśli wyjdziemy za mąż, lepiej być wstrzemięźliwym. Postarać się o potomstwo i zaprzestać nieczystych aktów. Skąd tak absurdalny pomysł? Czy aby na pewno ma on coś wspólnego z wiarą? A może to wymysł człowieka?

 / Fot. Marian z LęborkaJeśli współżyłaś przed ślubem jesteś złą, nieczystą grzesznicą. Pamiętaj o tym przy następnej spowiedzi. Powinnaś także, wzorem średniowiecznych, przywdziać szatę pokutną i pościć. Powinnaś czuć się winna, że pozwoliłaś by wzięły górę twoje rozwiązłe instynkty. Jak mogłaś? Nie jest ci wstyd, że nie dasz swojemu mężowi w noc poślubną tego co mu się należy? No tak, jego to nic nie obchodzi bo wychowała go taka sama nierządnica jak ty. Nie nauczyła go, że na żonę nadaje się wyłącznie taka, która po nocy poślubnej zostawi na prześcieradle czerwony ślad. Nie, nie ze szminki. I na dodatek jeszcze sprowadziłaś na manowce tego biednego mężczyznę. Zbłądził przez twoje szatańskie sztuczki!

Dziewictwo – oto nadrzędna wartość wpajana kobietom przez wieki. Dlaczego? W przypadku katoliczek dlatego, że Maryja była dziewicą. Przyzwoite kobiety przyjmują to bez protestów. Żeby być porządną kobietą, musisz wyzbyć się tych pogańskich pragnień spełnienia seksualnego. Przecież zawsze tak było, prawda?

Krótka historia dziewictwa

W czasach przedchrześcijańskich dziewictwo było czymś zupełnie innym niż dzisiaj. W języku greckim „dziewica” to „ta, która nie potrzebuje męża”. Tłumaczenie to nie odnosi się do tych niechcianych, niemogących być z nikim. Dziewica była kobietą samodzielną. Nie wykluczało to bycia w związku, ale ta kobieta nie była uzależniona od swojego mężczyzny. Nie odrzucała mężczyzny i nie uważała go za wroga lub kogoś gorszego. Co więcej, starożytna kobieta aby móc szczycić się przydomkiem „dziewica”, musiała poddać się specjalnemu rytuałowi.

Przed ponad dwoma tysiącami lat w Babilonii i Grecji były świątynie – odpowiednio Isztar i Afrodyty – zamieszkiwali je piękni mężczyźni piastujący stanowiska kapłanów. Każda kobieta pragnąca być „dziewicą” musiała przynajmniej raz w życiu udać się do świątyni i na ołtarzu oddać się kapłanowi. Po tym zajściu nie miała prawa utrzymywać z nim kontaktów. Ta ofiara dla bogini płodności, anonimowy akt seksualny, nosiła nazwę „hieros gamos” czyli „święte małżeństwo". Dzieci poczęte w wyniku tego ceremoniału nazywane były „parthenioi” - „narodzone z dziewicy”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Vanitas Vanitatum

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiscie daje plus bardzo ciekawy temat i bardzo dobze opracowany widac wysiłek włozony w ten artykuł on nie jest pusty o nie wnosi wiele informacji które w dziennikarstwie są najwazniejsze jesli ktos nie umie patrzec nie zobaczy tego oczym własnie pisze. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Kto podczas stosunku seksualnego odczuwa przyjemność, winien jest grzechu śmiertelnego" Św. Augustyn - jeden z Ojców Kościoła. Wszystko inne to wpływ "pogańskiego świata"! Strzeżcie się Złego i jego demonów katolicy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyzwolenie seksualne nie zawsze jest dobrym kierunkiem. Musi za nim iść także mądrość. Dziewictwo oznacza czystość weneryczną i brak noszonego płodu. Należy wziąć pod uwagę zdanie tych rozwiązłych panien, które po czasie płaczą z rozpaczy chcąc uzbierać na nielegalną aborcję. Inna sprawa, że przyszły mąż doceni dziewictwo i jego fakt zaowocuje zacieśnieniem się związku w przyszłości - tak jest w przypadku 9/10 mężczyzn. Ogólnie warto czekać na tego Jedynego i każdy niemal to przyzna. Tyle tylko, że to niemal niemożliwie trudne ;-P

Dodam tylko, że w czasach starożytnych rozwiązłość seksualna była w zenicie - masowe orgie w łaźniach, zakonnice seksem służące wiernym, stosunki homoseksualne w miejscach publicznych, ba, Olimpiadę powołano do masowych celów seksualnych (Platon w "Państwie" mówi o przywilejach całowania przez herosów). Tylko jak tam czuło się dwoje zakochanych, gdy na każdym kroku ich obmacywano i gwałcono?

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za ciekawy tytuł, kotrowersyjne i prowokujące poruszenie tematu. Nie przejmuj się minusami, świadczą one o tym, że umiejętnie włożyłaś "kij w mrowisko".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po części to co zauważyła autorka jest prawdą bo jeśli są jacyś oświeceni księża to raczej są to wyjątki. Można by ich nawet nazwać ateistami. :) Seks i religia to nie przeszkadza jeśli jesteś mądrym, rozwiniętym człowiekiem, na poziomie. Jeśli jest inaczej to masz problem. Urodzisz kilkanaścioro dzieci jak w Monty Pythonie. Osobiście odradzałbym religię ale nie filozofowanie światopoglądowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadwigo, widzę, że jednak doszły do Ciebie oszczercze plotki produkowane na mój temat przez wrogie mi środowiska. No cóż, jestem na tyle bystry, by rozumieć, że kobieta odrzucona jest gorsza od odrzuconego mężczyzny. Pewien jestem, ze pan redaktor Kamil nigdy nie dokuczał Natalii tak bardzo, jak niejaka Ewa A. mnie. Otóż, gdy zdecydowałem się ją odrzucić, znalazłem się w bardzo trudnym położeniu, gdyż ona nadal leżała na mnie i wyła "Mój ci on jest", a trzeba Ci wiedzieć, Jadwigo, że waży ona ponad 100 kilo.
Wiem, mój błąd, gdybym stosował pozycje misjonarską, nigdy by do czegoś podobnego nie doszło.
całuję,
Twój, nadal Twój,
Marian

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja tu do Mariana zwrócic sie musze, bo niepotrzebnie on zapłakuje się.
Miałby przyjemność knotzową, ale tylko z dziewicą typu 1 gat.I - cała reszta, ta z odzysku nawet befsztyka pożałuje pod prześcieradlo.
Więc poki co, niech bierze co w łapy wpadnie ,zamiast łeb rozbijac po prożnicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

temat to jest ciekawy ale... w Świecie Kobiety11/2008 , który zakupiłam wczoraj na znak protestu przeciwko i reportaż "Moja córka sprzedała dziewictwo w internecie"

Komentarz został ukrytyrozwiń

I chyba nie muszę uzasadniać dlaczego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.