Facebook Google+ Twitter

Sprawdź, czy twój sąsiad jest przestępcą

Polacy zmagają się z zakrojonym na szeroką skalę zjawiskiem przestępstw na tle seksualnym. Amerykanie znaleźli sposób, by ustrzec swoich obywateli przed tymi, którzy mogą próbować ich wykorzystać na tym tle.

Vision 20/20 to połączenie bazy danych oraz Windows Live Maps. Zawarto w nim dane ponad 650 tysięcy przestępców. Dzięki powstaniu tej inicjatywy amerykanie mogą zlokalizować osoby notowane, które mieszkają w ich sąsiedztwie.

Baza działa bardzo łatwo. Wystarczy wpisać w odpowiednim miejscu swój adres oraz kod pocztowy, by dzięki jednemu kliknięci wyświetliła się nam mapa. Wskazane są na niej miejsca zamieszkania potencjalnie groźnych osób, które funkcjonują w okolicy. W serwisie udostępnione są szczegółowe dane osób stanowiących zagrożenie. Wyświetlają się zarówno imię i nazwisko, jak i lista przestępstw, dokładny opis wyglądu a nawet policyjne zdjęcie.

Dostępna jest także darmowa aplikacja, której zadaniem jest informowanie użytkowników zawsze gdy w ich okolicy zamieszka nowy przestępca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

...ale to doprowadzi do bardzo wyraźnego podziału - tych z wyrokami i bez. Swoją drogą ciekawe, których byłoby więcej :))) (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

GIS jest wszechwładny :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.08.2007 22:00

Ja pier.. niczę. A gdzie tu wolność człowieka?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.