Facebook Google+ Twitter

Sprawdź jak doszło do awarii na budowie II linii metra

Osunięcie ziemi i podziemnie jezioro. Tak tłumaczona jest awaria do jakiej doszło na budowie stacji metra Powiśle w Warszawie. Co do niej doprowadziło?

Fot. ilustracyjna. / Fot. Tadeusz Rudzki, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:POL_Warszawa_Metro_Powisle_02.jpg Aby zrozumieć jak doszło do awarii, należy poznać sposób w jaki budowana jest stacja Powiśle. Składa się ona z dwóch części - zachodniej i wschodniej, które są już gotowe. Przed awarią trwały prace przy budowie łącznika, który będzie stanowił przyszły peron stacji. Właśnie ten łącznik ma znajdować się pod tunelem Wisłostrady. W tym miejscu doszło do przecieku.

Zobacz także: Kilka tygodni bez Wisłostrady i opóźnienie w budowie II linii metra

Przyszły peron stacji nie znajduje się bezpośrednio pod jezdniami tunelu. Oddziela go warstwa ziemi i ściany szczelinowe. Mimo wcześniejszych badań geologicznych, woda wdarła się na stację.

Zobacz także: Sprawdż jak ominąć korki po awarii na budowie metra

Jak informuje TVN Warszawa do tej pory nie udało się ustalić miejsca skąd wypływa woda. Do stacji wdarł się także piasek. Jak długo zamknięta będzie Wisłostrada, zależy od badań, które mają odpowiedzieć na pytanie skąd i w jakiej ilości wypłukany został piasek. Ubytek trzeba będzie wypełnić betonem, który będzie musiał stężeć.

Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Przecież ten artykuł w ogóle nic nie wyjaśnia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.