Facebook Google+ Twitter

Sprawdź, jak ominąć korki po osunięciu ziemi na budowie metra

Zamknięty most Świętokrzyski i tunel pod Wisłostradą. Korki na Powiślu. To efekt kłopotów na budowie II linii metra, po osunięciu się ziemi na stacji Powiśle.

 / Fot. PAPZamknięty jest tunel pod Wisłostradą. Kierowcy nie pojadą zarówno w stronę Wilanowa jak i Gdańska. Nieprzejezdny jest również most Świętokrzyski. "Od mostu Grota-Roweckiego do Siekierkowskiego samochody ciężarowe są przekierowywane na prawy brzeg Wisły, natomiast osobowe jadą lewym brzegiem Wisły"– wyjaśnia dla TVN Warszawa Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Zobacz także: Most Świętokrzyski i Wisłostrada zamknięte. Woda na budowie II linii metra

Ogromny korek utworzył się od strony Łomianek. Samochody zatrzymują się na wysokości centrum olimpijskiego. Utrudnienia także na Powiślu. Korkuje się również most Poniatowskiego.

Jak najlepiej ominąć korki? Podróżując mostem Curie-Skłodowskiej najlepiej skręcić w Marymoncką, a z niej w Jana Pawła. Z kolei jadący z prawej strony Wisły powinni wybrać Most Łazienkowski lub Siekierkowski. Kierowcy radzą natomiast omijać tunel drugą stroną Wisły, czyli Wybrzeżem Helskim.

Podróżujący komunikacją miejską, informacje o zmianach mogą znaleźć tutaj.

Jak zapewnia ZDM konstrukcja tunelu ostała sprawdzona przez konserwatora. "Musimy poczekać na komunikat metra, który powie czy grunt pod tym tunelem jest na tyle stabilny, że można puścić ruch - zaznacza Sobieraj.

W nocy maszyna, która drąży tunel II linii metra, natrafiła na ciek wodny, który nie był naniesiony na mapy geologiczne. Nastąpiło osunięcie ziemi. Prace na budowie wstrzymano. Nikt nie został poszkodowany.

Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Piotr ma rację, nie podano najważniejszej informacji - bez używania podstawowych zasad notatki prasowej takie "dziennikarstwo" jest marnej jakości.. niestety..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Eeee, Piotrze to Poznań ma Powiśle.....i Wisłostradę...... ? myślę, że głowa służy do myślenia ;) wybacz uszczypliwość... ,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warszawa, na sto procent : )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzwoniłem do ZDMu, nic nie wiedzą o awarii, próbowali mi wmówić że nikt nie buduje metra a mostu Świetokszyskiego i Wisłostrady nie ma!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Poznaniu jakieś metro budują ? (podtekst: czy wiadomosci24 to lokalny - warszawski serwis że umyka na nim nazwanie miasta w którym dana sytuacja ma miejsce? to już nie pierwszy raz. Aż tak macie wyśrubowane EGO?)

Komentarz został ukrytyrozwiń
?
  • ?
  • 14.08.2012 12:01

cyt Nike nie został poszkodowany.
jaki Nike?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.