Facebook Google+ Twitter

Sprawdź, jak znaleźć uczciwe biuro podróży

Kolejne biura podróży upadają, pozostawiając tłumy turystów za granicą, rosnące długi i niezapłacone faktury. Jak w gąszczu ofert i kolorowych reklam znaleźć uczciwe biuro turystyczne?

Większość konsumentów nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele informacji na temat touroperatorów można uzyskać w łatwy i szybki sposób. Po upadku kolejnych dużych i znanych biur podróży (Triada, Sky Club) staje się jasne, iż przed zakupem wycieczki koniecznie należy sprawdzić biuro turystyczne, nawet jeśli może ono pochwalić się wieloletnim doświadczeniem i pochlebnymi opiniami dotychczasowych klientów. Gdzie i jak sprawdzić biuro podróży?

Podstawowych informacji na temat touroperatorów udziela każdy Urząd Marszałkowski. Wystarczy zatelefonować do Urzędu właściwego dla miejsca zamieszkania, by dowiedzieć się, czy biuro ma wszystkie pozwolenia na działalność, czy nie toczy się wobec niego jakieś postępowanie administracyjne oraz czy posiada ubezpieczenie.

Niezwykle ważne jest też sprawdzenie wybranego biura pod kątem sytuacji finansowej. W tym celu należy skorzystać z ogólnodostępnego Krajowego Rejestru Długów (www.krd.pl). Aby otrzymać dostęp do szczegółowych danych (wysokość i rodzaj zobowiązań) należy uiścić opłatę w wysokości 69 zł. Nie jest to symboliczna opłata, jednak watro zapłacić taką kwotę zyskując w zamian pewność, iż biuro jest wypłacalne.

Obecnie na liście Krajowego Rejestru Długów znajduje się aż 166 agencji turystycznych i biur podróży. Łączne zadłużenie wszystkich tych podmiotów wynosi ponad 2 mln zł.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

gość
  • gość
  • 30.07.2012 23:19

to może was zainteresować http://serwisy.gazetaprawna.pl/turystyka/artykuly/636424,ecco_holiday_wprowadza_dodatkowe_ubezpieczenie_chroniace_pieniadze_kazdego_klienta.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
marian lepszy
  • marian lepszy
  • 25.07.2012 13:09

Tak, KRD prawdę ci powie... nie rozśmieszajcie mnie...
http://www.pit.org.pl/index.php?navi=006,004&id=1715

Komentarz został ukrytyrozwiń
dobrka
  • dobrka
  • 22.07.2012 13:48

ja nie wyobrażam sobie urlopu bez wyjazdu za granicę. Uwielbiam podróżować i poznawać nowe kraje. Wiem, że teraz biura upadają, ale wystarczy je porządnie sprawdzić i wszystko staje się jasne. Ja w tym roku zdecydowałam się na Alfę bo wydaje mi się najbardziej pewne a nie mają bardzo drogich wycieczek. Byłam już z nimi i wiem, że organizują fajne wyjazdy. Mam nadzieje, że w tym roku będzie tak samo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.