Facebook Google+ Twitter

Sprawdź jakość wody w swoim kąpielisku!

Wyjechałeś na wakacje, ale nie wiesz czemu na ratowniczej wieżyczce jest czerwona flaga? Dowiedz się tego za pomocą strony Eye on Earth, gdzie sprawdzisz jakość europejskich wód.

Czy strona zawsze będzie udostępniała wyniki analiz dla Polski dopiero po wakacjach? / Fot. www.EyeOnEarth.eu1 sierpnia br. firma Microsoft wspólnie z Europejską Agencją Środowiska (EEA) uruchomiła nową stronę internetową : EyeOnEarth.eu, a w niej znajduje się już pierwsza funkcja - Water Watch. Serwis umożliwia sprawdzenie jakości i czystości wód w kąpieliskach 27 krajów europejskich. Kto jednak sprawdza ich jakość?

Zajmuje się tym EEA, która milionom użytkowników internetu udostępnia wyniki aż 21 tysięcy stacji pomiarowych. Najświeższe dane dotyczą plaż w takich krajach jak Niemcy, Grecja, Węgry, Włochy, Malta, Holandia, Słowenia, Słowacja, Portugalia, Serbia, Hiszpania czy Wielka Brytania. Dla Polski ostatnie dane datuje się na ubiegły rok, jak tłumaczy Joanna Frąckowiak z polskiego oddziału Microsoftu, jest to związane z warunkami technicznymi oraz procesem przepływu danych pomiędzy stacjami pomiarowymi a EEA. Wyniki analiz polskich kąpielisk poznamy dopiero po wakacjach. Frąckowiak dodaje, że Water Watch może stać się bardzo pomocny podczas decydowania o wakacyjnej podróży.

Oprócz strony internetowej, wyniki będą także dostępne dla użytkowników popularnego komunikatora MSN.
Na funkcji Water Watch nie skończy się rozwijanie strony Eye on Earth. Docelowo witryna ma również udostępniać informacje na temat czystości gleb i powietrza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Sprawdziłam :) Dzięki za link!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.