Facebook Google+ Twitter

Sprawdź, którzy posłowie w mijającej kadnecji byli najaktywniejsi

Grzegorz Napieralski posłem z najgorszą frekwencją w Sejmie nie najlepiej wygląda również statystyka Jarosława Kaczyńskiego. W Platformie z najgorszą frekwencją w głosowaniach okazał się dzisiejszy szef klubu PO, Tomasz Tomczykiewicz.

Dobiegająca pomału szósta kadencja sejmu skłania do zrobienia pewnego rodzaju podsumowań kończącej się kadencji. W ramach tych podsumowań postanowiłem sprawdzić, którzy posłowie byli najaktywniejsi, a którzy okazali się totalnymi leniami.

Po zbadaniu aktywności posłów pod względem ilości wniesionych interpelacji okazało się, że w tej kategorii najlepszą statystykę ma posłanka Prawa i sprawiedliwości Anna Sobecka, która wniosła 1151 interpelacji. Na drugim miejscu znalazł się również przedstawiciel Pis-u Andrzej Szlachta. Natomiast dopiero na ósmym miejscu uplasował się pierwszy przedstawicie PO Krzysztof Brejza. Pod względem ilości interpelacji zdecydowanie najgorzej wypadł poseł Andrzej Sośnierz będący do niedawna w Pisie, a dziś reprezentujący barwy PJN.

Natomiast najciekawiej chyba prezentują się statystyki pod względem frekwencji podczas głosowań. Otóż ze statystyk sejmowych wynika, że posłem z najsłabszą frekwencją jest przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski, który zajmuje 430 miejsce. W Platformie pod tym względem najgorzej wypadł s obecny szef klubu parlamentarnego PO Tomasz Tomczykiewicz zajmujący 396 pozycje. W Pisie natomiast najgorzej wypadł Stanisław Giżyński, który został sklasyfikowany na 400 miejscu.

Z kolei posłem z najlepszą frekwencją na głosowaniach został poseł PO Artur Dunin. Zaś, jeśli chodzi o posłów wywodzących się z partii opozycyjnych najlepiej wypadł poseł Jerzy Gosiewski sklasyfikowany na 23 miejscu. Zaś w SLD najlepiej wypadł poseł Jan Kochanowski uplasowany na 65 miejscu.

Źródła: orka.sejm.gov.pl, orka.sejm.gov.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawy tekst. Ale lepiej wskazać posłów, którzy nie głosowali za likwidacją OFE, powoływaniem nowych urzędów, pozostawieniem wojska w Afganistanie, podwyżką VAT, zakładaniem plantacji orzecha, reformą szkolnictwa podstawowego (6-latki do szkół), doprowadzili do spalenia głosów 750 tysięcy Polaków w sprawie JOW, dali 400 milionów dla TVN, zmarnowali kolejne 400 milionów nad Rospudą, etc ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.