Facebook Google+ Twitter

Sprawdź, w których miastach wzrosną ceny biletów komunikacyjnych

W pięciu miastach naszego kraju dojdzie do podwyżki opłat za korzystanie z komunikacji miejskiej. Nowa taryfa biletowa obowiązywać będzie już od 1 stycznia 2013 roku. Sprawdź, w których miastach wzrosną ceny biletów.

Nowa taryfa wejdzie w życie już 1 stycznia 2013 roku. Obowiązywać będzie w pięciu polskich miastach. Za przejazdy zapłacimy więcej w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Łodzi i Toruniu.

Tramwaj w Poznaniu. / Fot. Mateusz WawrowskiPoznaniacy od 1 stycznia przyszłego roku będą musieli wydać więcej pieniędzy na wszystkie obowiązujące bilety w komunikacji miejskiej. Najpopularniejsze bilety 15-minutowe będą kosztowały 2,80 zł, a półgodzinne - 3,60 zł. Natomiast za bilet miesięczny zapłacimy 107 złotych.

"Latający" tramwaj w Warszawie. / Fot. Mateusz WawrowskiW Warszawie dojdzie do kolejnej podwyżki cen biletów. Pierwsza zmiana opłat została wprowadzona 16 sierpnia 2011 roku, również tak jak w Poznaniu podrożeją wszystkie obowiązujące bilety w stolicy. Najtańszy bilet 20-minutowy będzie kosztować 3,40 zł, za godzinny warszawiacy zapłacą 6,40 zł. Miesięczny 30-dniowy bilet osiągnie cenę 100 złotych, a 90-dniowy 250 złotych. Więcej przeczytasz tutaj: Warszawa. Droższe bilety już od 1 stycznia.

Tramwaj w Krakowie. / Fot. Mateusz WawrowskiNowa taryfa biletowa obowiązywać będzie również na południu naszego kraju, czyli w Krakowie. W dawnej stolicy Polski, nie tylko wzrosną ceny biletów, ale także dojdzie do kilku ważnych zmian. Bilety czasowe 15-minutowe zostaną przedłużone do 20 minut, a 30-minutowe do 40 minut. Także wydłużony zostanie bilet semestralny, którego mogą używać jedynie studenci, a także dzieci od lat 4 i uczniowie wszystkich szkół. Taki bilet obowiązywać będzie przez 150 dni. Osoby korzystające z pomocy MOPS-u będą mogły zakupić bilet miesięczny socjalny. Zlikwidowane zostaną ograniczenia wiekowe.
Wprowadzony zostanie również bilet rodzinny, który będzie uprawniać do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej opiekuna dziecka. Za jednorazowe bilety krakowiacy zapłacą 3,80 zł, a za 20-minutowe 2,80 zł, natomiast 40-minutowe będą kosztować 3,80 zł. Nie wzrosną opłaty za okresowe bilety.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.