Facebook Google+ Twitter

Sprawdź znajomość ortografii przez Gadu-Gadu

Komunikator internetowy Gadu-Gadu przygotował niespodziankę dla wszystkich lubiących język polski, chcących sprawdzić stan swej ortograficznej wiedzy. 19 września wszyscy użytkownicy komunikatora będą równocześnie mogli pisać jedno dyktando.

Logo Gadu-Gadu / Fot. screen- logo Gadu-Gadu/ www.gadu-gadu.plCała zabawa rozpocznie się 19 września, dokładnie o godzinie 18. Każdy z posiadaczy tego najpopularniejszego komunikatora internetowego w Polsce będzie mógł spróbować swoich sił, pisząc dyktando za pośrednictwem okienka Gadu-Gadu. Zostało ono przygotowane przez wybitnego językoznawcę prof. Jerzego Bralczyka. Będzie on również czytał tekst, który wszyscy chętni usłyszą w słuchawkach bądź głośnikach.

Warunki udziału w konkursie są bardzo proste. Wystarczy wpisać do swojej listy kontaktów numer 8899 i zgłosić swój akces, wysyłając pod ten numer zgłoszenie o treści: piszę Gadu-Dyktando. Później nie pozostaje nic innego jak wertowanie słowników i studiowanie najnowszych zasad ortograficznych, by jak najlepiej przygotować się do tego wyjątkowego testu. Każdą partię tekstu czytaną przez profesora będzie kończył dźwięk gongu. W tym momencie uczestnicy będą mieli okazję na wpisanie tekstu w okno rozmowy i wysłanie go do centrali. Ogłoszenie wyników i zwycięzców zabawy odbędzie się już następnego dnia.

Przeprowadzanie dyktand w Polsce ma bardzo długą tradycję. Narodowa odsłona zmagań z ortografią w tym roku obchodzi 20-lecie. Impreza organizowana przez Polskie Radio Katowice ma wierne grono fanów. Tegoroczna edycja odbędzie się 1 grudnia w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach. Dyktanda są również popularne w mniejszych społecznościach, gdzie często są elementem festynów czy innych uroczystości.

Jak podkreślają, zapytani przeze mnie użytkownicy komunikatora, pomysł z pisaniem dyktanda przez internet jest ciekawy i w miarę możliwości wezmą udział w zabawie. Czy internauci staną na wysokości zadania i pokażą, że mimo specyfiki języka internetowego zasady obowiązujące w poprawnej polszczyźnie nie są im obce? Przekonamy się już niebawem. A zatem do słowników...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

uhm ... tylko to chyba mogło być trochę za łatwe jeśli ktoś używa klienta który poprawia błędy ... choć oczywiście można wierzyć, że nikt nie oszukiwał

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też się zgłaszam:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też wezmę udział w dyktandzie :) Patryk gratuluję refleksu, też chciałam o tym napisać, jak zobaczyłam w moderacji Twój tekst +

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Kto oprócz Oliwii? ..i mnie ;P zmierzy się z dyktandem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ startuję!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To i ja + :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ :-)_

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy pomysł. Myślę, że spróbuję swoich sił, ale pisząc na kompie potreafię zrobić błąd, o jaki bym się nigdy nie podejrzewała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super pomysł!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.