Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8873 miejsce

Sprawdzian szóstoklasisty 2011. Punktacja testów i opinie nauczycieli

Z reguły na arkuszach egzaminacyjnych przy pytaniach pojawia się w nawiasie punktacja, jaką można uzyskać za dane zadanie. Dlaczego w przypadku egzaminu szóstoklasistów jest inaczej? - Robimy to celowo, żeby dzieci nie skupiały się na punktacji, ale całą swoją uwagę poświęciły na prawidłowe udzielenie odpowiedzi - mówi dla W24 Adam Brożek z CKE.

Opinie pracowników Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i nauczycieli
5 kwietnia odbył się egzamin szóstoklasisty. Opinie dzieciaków jak zawsze były podzielone: jedni byli zadowoleni, drudzy mniej. Co na ten temat sądzą pracownicy szkół oraz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Sprawdzian szóstoklasisty 2011. Zobacz arkusz i odpowiedziCo na to szkoły? Jakie są odczucia dzieciaków i nauczycieli? Czy coś ich zaskoczyło?
- Z pewnością test nie był łatwy dla humanistów. Wymagał umiejętnego czytania ze zrozumieniem i logicznego myślenia. Niektórzy uważają, że został stworzony przez matematyka - komentuje dyrektor jednej z warszawskich podstawówek.
- Spodziewaliśmy się większej ilości zagadnień z matematyki, ze względu na to, że jest ona obowiązkowa na maturze - dodaje Paweł Prusik, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 26. Nauczyciele z innych szkół wcale nie ukrywają, że oczekiwali, iż pojawi się więcej zadań o tematyce przyrodniczej czy historycznej.

Sprawdzian szóstoklasisty 2011. Sprawdź test i odpowiedziPunktacja


Z reguły na arkuszach egzaminacyjnych przy pytaniach pojawia się w nawiasie punktacja, jaką można uzyskać za dane zadanie. Dlaczego w przypadku egzaminu szóstoklasistów jest inaczej? - Robimy to celowo, żeby dzieci nie skupiały się na punktacji, ale całą swoją uwagę poświęciły na prawidłowe udzielenie odpowiedzi - mówi Adam Brożek z CKE. Z kolei Ewa Grużewska ze szkoły nr 211 ocenia, iż uczniowie są przygotowywani do egzaminu przez cały rok. Rozwiązują próbne testy i orientują się mniej więcej jaką ilość punktów mogą uzyskać za swoje odpowiedzi.


http://www.wiadomosci24.pl/artykul/sprawdzian_szostoklasisty_2011_poznaj_punktacje_testu_193144.htmlSprawdzian szóstoklasisty. Sprawdź punktację


Sprawdzian szóstoklasisty 2011. Arkusz pytańKontrowersje wzbudza sprawdzanie wiedzy wg klucza odpowiedzi. Paweł Prusik uważa, że wbrew pozorom klucze pozwalają egzaminowanym na dozę fantazji i kreatywność. Jak będzie tym razem? W tej chwili trwa spotkanie koordynatorów okręgowych komisji. Na podstawie próby prac do piątku ma być uzgodniona ostateczna wersje klucza. - To trzeba zrobić precyzyjnie, żeby było sprawiedliwie - ocenia Brożek.

- Jak na razie zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, są zadowoleni - ocenia Prusik.

- Egzamin nie był ani trudny, ani łatwy. Był średni, dostosowany tak, aby dzieci o rożnym poziomie wiedzy i umiejętności miały szanse uzyskać dobry wynik - stwierdza członek CKE, który chce zachować anonimowość.

Czytaj też:

Zanim napiszesz egzamin gimnazjalny... Sprawdzian szóstoklasisty
Sprawdzian szóstoklasisty. Rozwiąż z nami egzamin krok po kroku
Sprawdzian szóstoklasisty. Poznaj tematy wypracowań z ubiegłych lat
Szóstoklasisto, sprawdź się! Rozwiąż testy z ubiegłych lat
Próbny egzamin szóstoklasisty 2011. Poznaj odpowiedzi
Próbny egzamin szóstoklasisty 2011. Zobacz wyniki
Próbny egzamin szóstoklasisty 2011. Zobacz arkusze, sprawdź się

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (102):

Sortuj komentarze:

ŚLIMAK
 • ŚLIMAK
 • 29.05.2011 15:42

Aga masz rację dawno temu powinny być już wyniki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ŚLIMAK
 • ŚLIMAK
 • 29.05.2011 15:39

Słuchaj ,,J" maks. można było dostać 40 pkt. Według mnie masz 35 pkt. Wynik:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
aga.z
 • aga.z
 • 14.04.2011 07:48

czy szanowna komisja może określić precyzyjnie termin podania do wiadomości punktacji z testu szóstoklasisty? miał to być piątek, potem poniedziałek a informacji dalej nie ma. Proszę o informację.

Komentarz został ukrytyrozwiń
sheridan
 • sheridan
 • 13.04.2011 09:52

Klucz czyli punktacja miała być gotowa najpierw do piątku , potem do poniedziałku , dzisiaj mamy środę ,a klucza dalej nie ma:(

Komentarz został ukrytyrozwiń
 ....
 • ....
 • 11.04.2011 13:56

Słuchajcie! Ile mozna bylo zdobyć maksymalnie pkt. za zadanie 24 z oszczednosciami? a tak wgl jest jakas strona z kryterium oceniana tego testu,bo na razie widze tylko prawidlowe odpowiedzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
-
 • -
 • 10.04.2011 01:01

Był łatwy :). Co najmniej 37pkt :D.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomek z Boguchwały.
 • Tomek z Boguchwały.
 • 09.04.2011 13:08

Ja mam wszystko w zamkniętych dobrze, z matematyki też wszystko dobrze, dobrze zaproszenie ale zepsułem o znaczku zadanie. :(

Komentarz został ukrytyrozwiń
J
 • J
 • 08.04.2011 20:03

,,a potem podzeiliłam przez 2'' sorry pomyliłam się . CHODZI O 20 :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
J
 • J
 • 08.04.2011 20:00

Słuchajcie !
mam 2 błędy w zamnkniętych i pół w tekstowym o oszczędnościach. Wyszło mi 128 ( czyli tak jak powinno być ) a potem podzeiliłam przez 2 a trzeba było odjąć. Wiem że było za nie 4 pkt. Ile będę mieć pkt tak około ? Jak myślicie ?
To ważne ! Proszę o odp. ")
Pzdr :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
ksenia oboza
 • ksenia oboza
 • 08.04.2011 17:41

ok był

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.