Facebook Google+ Twitter

Sprawdzian szóstoklasisty 2012 już we wtorek 3 kwietnia

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-04-02 00:16

3 kwietnia o godzinie 9 uczniowie klas szóstych rozpoczną pierwszy, poważny sprawdzian w ich życiu. Warto pamiętać, że maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosi 40, a czas na napisanie testu to 60 minut.

Sonda

Rodzice przed egzaminem:

 / Fot. Patryk PopławskiWiększość pytań będzie miała charakter zamknięty, co oznacza, że szóstoklasiści będą musieli wybrać jedną z poprawnych odpowiedzi. Pojawią się też zadania otwarte, wymagające dłuższego rozwiązania.

Egzamin sprawdzi wiedzę z matematyki, języka polskiego, przyrody, historii i innych przedmiotów, które obowiązują w szkole podstawowej. Wymagać będzie przede wszystkim czytania ze zrozumieniem, analizowanie tekstów oraz wykonywania obliczeń matematycznych. Na samym końcu arkusza uczniowie zmierzą się z wypracowaniem pisemnym.

Sprawdzian szóstoklasisty 2011. Zobacz arkusze i odpowiedzi

Maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosi 40, a czas na napisanie testu to 60 minut. Wynik jest istotny tylko wtedy, gdy uczeń chce dostać się do gimnazjum poza swoim obwodem szkolnym; samego egzaminu nie można nie zdać.

Należy zabrać ze sobą legitymację szkolną, długopis lub pióro z czarnym tuszem, ołówek, linijkę, gumkę, kątomierz, ekierkę i cyrkiel. Posiadanie wszelkich innych przyborów jest zabronione.

Tymczasem wszystkim szóstoklasistom życzymy powodzenia! Połamania długopisów!

Ranking gimnazjów w Warszawie

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Kasia.s
  • Kasia.s
  • 03.04.2012 10:44

Łatwy był nawet ten sprawdzian..

Komentarz został ukrytyrozwiń
looool
  • looool
  • 02.04.2012 21:22

mhmm ciekawe jakie będzie to zadanie z polskiego za najwięcej punktów...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mateusz
  • Mateusz
  • 02.04.2012 19:05

Powodzenia :> Poróbcie sobie testy z 2010 i 11 nauczycie się szybko.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Self
  • Self
  • 02.04.2012 17:55

Madzia, będzie dobrze! : )

Komentarz został ukrytyrozwiń
Madziia:)
  • Madziia:)
  • 02.04.2012 17:21

Słuchajcie boję się , że trafię do klasy nieuków . Strasznie się tym stresuje , bo na próbnych testach nie przekroczyłam nawet ilości 20 punktów . Masakra !!! POWODZENIA . Madziiia :* Ps. Damy radę , nie stresujmy się :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wiktor Modrzejewski
  • Wiktor Modrzejewski
  • 02.04.2012 17:12

To już jutro :P o Boshe

Komentarz został ukrytyrozwiń
Matizz
  • Matizz
  • 02.04.2012 17:00

to i tak zdamy ten sprawdzian nawet jak ktos bedzie miał 0p. to sie nie zalicza do świadectwa wiec nie dygajcie sie ... wystarczy że będziemy na tym sprawdzianie ;D

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.04.2012 16:22

Nie ma co panikować :) Przecież wystarczy przyjść na egzamin i już jest zdany. Poza tym, co to za różnica do jakiej szkoły się dostaniecie... gimnazjum wszędzie trzyma właściwie ten sam poziom - kiepski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Patrycja
  • Patrycja
  • 02.04.2012 16:20

To będzie koszmar śnił mi się sen że zapominałam wpisać odp na kartę odpowiedzi że się spóżniłam a to już jutro ! :( życze powodzenia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Patrycja
  • Patrycja
  • 02.04.2012 16:10

ale sie boje nie wiem jak mi pójdzie jak ja go napisze chce mieć ok.25punktów;/