Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28331 miejsce

Sprawdzian szóstoklasisty 2012. Zobaczcie jak się przygotować

Sprawdzian szóstoklasisty już niebawem. Kiedy się odbędzie? Jakie rzeczy można zabrać ze sobą na test? Co zrobić, jeśli uczeń zachoruje w dzień sprawdzianu? Kto może być z niego zwolniony? Sprawdźcie.

 / Fot. fot. Paweł Relikowski, Poznań, Nasze MiastoSprawdzian w szóstej klasie szkoły podstawowej jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów. W tym roku odbędzie się 3 kwietnia o godzinie 9, jak zawsze w szkole macierzystej i potrwa 60 minut. Szóstoklasiści z dysleksją będą mieć dodatkowe pół godziny na pisanie. Wyniki zostaną ogłoszone w czerwcu.

W związku z tym, że jest to sprawdzian, a nie egzamin, testu nie można nie zdać. Wynik ma jedynie charakter informacyjny i nie powinien być brany pod uwagę podczas rekrutacji do gimnazjum. Każdy uczeń, który nie ukończył 16 lat, musi zostać przyjęty do gimnazjum rejonowego.

Szóstkoklasisto, sprawdź się! Rozwiąż testy z ubiegłych lat

Ze sprawdzianu mogą być zwolnieni laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych oraz konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim. Testu nie piszą uczniowie z upośledzeniem umysłowym umiarkowanym i znacznym.

W przypadku, gdy z powodów losowych bądź zdrowotnych szóstoklasista nie może przystąpić do testu w terminie wyznaczonym przez CKE, rodzice powinni złożyć wniosek do dyrektora OKE o zwolnienie dziecka ze sprawdzianu. Dla uczniów, którzy nie napiszą testu w kwietniu, przewidziano ustalenie dodatkowego terminu.

Uczeń może uzyskać maksymalnie 40 pkt. Testy ocenią egzaminatorzy powołani przez dyrektora OKE. Nauczyciele nie sprawdzają prac uczniów ze swojej szkoły.

Jak wygląda sprawdzian?


Przede wszystkim nie jest podzielony na poszczególne przedmioty. Zadania z matematyki i przyrody przeplatają się z tymi z historii i języka polskiego. Łączy je motyw przewodni - w ubiegłym roku był to sport.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Kuba :D
  • Kuba :D
  • 02.04.2012 15:46

Ja sie nie boje :D Chce napisac na 25 pkt :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
55834
  • 55834
  • 01.04.2012 17:21

denerwuję się

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kolgarzynabojęsię
  • Kolgarzynabojęsię
  • 31.03.2012 20:21

umiem chyba nie wiem albo ...? chyba umiem lub też nie umiem to zależy od trudności test będzie łatwy lub trudny to zależy...

Komentarz został ukrytyrozwiń
maria kot
  • maria kot
  • 30.03.2012 21:48

Artykuł nie jest dokładny, dodatkowy termin sprawdzianu jest juz dawno ustalony i przypada na 6 czerwca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.