Facebook Google+ Twitter

Sprawiedliwe dzielenie emerytur. Godna emerytura dla wszystkich

Zawsze zastanawiałam się skąd „biedni” emeryci, mają pieniądze dla oszustów typu „na wnuczka”, na zakup dodatkowych niepotrzebnych ubezpieczeń, zakup od firm prezentujących swoje towary na prezentacjach, towarów po paskarskich cenach.

Okazuje się jednak, że większość emerytów z emeryturami w granicach 880 – 1280 złotych, nie mogłaby sobie pozwolić na takie fanaberie. Są jednak lepsi i gorsi emeryci. Ofiarami oszustów padają w większości tzw. uprzywilejowani emeryci resortowi, mundurowi, którzy mają kilkanaście tysięcy emerytury. Nawet generał, gdy przekroczy wiek 80 lat i dopadną go choroby wieku starczego, jak demencja starcza, Alzheimer, Parkinson, otępienie starcze, jest jak dziecko (a nie mając oparcia w dzieciach, które wyjechały za pracą i lepszym życiem do krajów zachodnich) i to wtedy dopadają go oszuści.

Ponieważ dzisiaj wyspecjalizowały się specjalne grupy, gangi a nawet przedsiębiorstwa, które żerują na sklerozie i otępieniu starczym dzisiejszych emerytów i rencistów, zachodzi pytanie czy wypłacanie kilkunastotysięcznych emerytur (które w większości padają ofiarą wszelkiej maści oszustów), nie są w dzisiejszych czasach zwykłym rozdawnictwem publicznych pieniędzy.

Uważam, że nie powinno być, takich dużych rozpiętości (dysproporcji) w wysokości emerytur, dlatego że emerytura to czas, kiedy należy odpocząć po trudach lat pracy, a na godne przeżycie starości nie wystarczy 880 zł, tak samo jak nie potrzeba kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy (emerytura Donalda Tuska ma wynosić 80 tys. złotych).

Według mnie emerytury powinny być uśrednione i wypłacane tylko w granicach: płaca minimalna – średnia płaca. Jeżeli za te pieniądze musi wyżyć młoda rodzina na dorobku, to tym bardziej wyżyje emeryt z własnym mieszkaniem i dorobkiem z kilkudziesięciu lat pracy. Zmniejszając kominowe emerytury do wysokości średniej krajowej, uzyskamy wystarczające fundusze, aby podnieść najniższe emerytury do wysokości minimalnej płacy.

PS. Usłyszałam niedawno w telewizji, że pięć potężnych działów życia publicznego nie płaci składek emerytalnych. To miedzy innymi: policja, prokuratura, sądownictwo, a to tu emerytury są jedne z najwyższych, kilkunastotysięczne. Kto się na nie składa?. Oczywiście my, z głodowymi emeryturami, chociaż pracowaliśmy po 40 - 50 lat w przemyśle i na produkcji, wypracowując majątek narodowy. Nie żałujmy więc, sprawiedliwego podziału emerytur.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Kurs franka, Panie Zdzisławie, to między innymi to, Panie Grzegorzu, że rząd szwajcarski nie miesza się w gospodarkę, nie zarządza gospodarką, nie nakazuje i nie zakazuje. Im mniej się rząd wtrąca w ekonomię i rynek tym lepiej dla gospodarki. Rząd ma stworzyć korzystne warunki brzegowe-prawne, a nie ingerować w gospodarkę.
Prezydent nie załatwia kontraktów na jabłka czy prosiaki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może rzeczywiście... realizując socjalistyczne postulaty rodziny Sadowskich, najbardziej dowalono by komuchom? Niech zaznają teraz tego miodu, który produkowali przez całe swoje życie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powiem przewrotnie: cieszę się, że Anglia wyjdzie z UE, bo może teraz powrócą młodzi Polacy, którzy wyjechali tam za chlebem i socjalem. Ów socjal odbiorą teraz w Polsce pod postacią 500 plus oraz zasiłków rodzinnych. Ujrzą wówczas całą mizerie ekonomiczną naszego kraju i może spowodują większą aktywność rządu w kwestiach gospodarki. Ja chciałbym aby przez to zauważono w końcu w Polsce młodych, którzy są nędzarzami bez perspektyw "dorobienia się". Oni bowiem zarabiają najniższą krajową i muszą lwia cześć swoich zarobków oddać ZUS, który utrzymuje seniorów z emeryturami po 7 tys. i więcej. Czas najwyższy ściąć te niebotyczne świadczenia esbeków i socjalistycznych vipów do średniej krajowej obowiązującej w gospodarce. Po co pani Kiszczakowej niemal 8-tysięczna emerytura? Czy ta pani coś produkowała, dała państwu wymierne korzyści?. A ilu jej podobnych, którzy nie wiedzą co robić z pieniędzmi, gdy tymczasem młodzi nie maja środków ani na mieszkania, ani na wychowanie dzieci.?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zobacz artykuły w dziale MTG, bo tam redakcja kieruje najciekawsze artykuły.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sprawiedliwy kurs franka, przepraszam emerytur, byłby bardzo wskazany!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.