Facebook Google+ Twitter

Sprawiedliwość dla rozwoju dla sektora MŚP

Aula Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie 4 marca gościła uczestników konferencji „Sprawiedliwość dla rozwoju-szanse i wyzwania dla sektora MŚP”. Licznie uczestniczyli członkowie i sympatycy Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej w Krakowie.

Prezydium konferencji: Pani Elżbieta Achinger Posłanka na Sejm RP z Wieliczki, Pan dr Piotr Dardziński Ministerstwo Sprawiedliwości RP, Pan Mariusz Borowiec wiceprezes Zarządu SATUS Venture, Agnieszka Libura - Dyrektor Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej w Krako / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówPodczas konferencji odbyła się dyskusja związana z działalnością sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw odnośnie uregulowań prawnych. Spotkanie zostało zorganizowane po raz pierwszy przez Uczelnię i przy współpracy BPCC Kraków.
Panelistami byli:

1. Pan dr Piotr Dardziński, szef Gabinetu Politycznego Ministerstwa Sprawiedliwości RP.
2. Pan dr Błażej Sajduk, Prorektor Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie, który był moderatorem.
3. Pani Agnieszka Libura - Dyrektor Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej w Krakowie.
4. Pani Elżbietę Achinger, posłanka - członkini Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii Sejmu RP.
5. Pan Mariusz Borowiec - wiceprezes Zarządu SATUS Venture.
6. Pan Wiesław Pióro - Dyrektor Marketingu w firmie Wiśniewski z Nowego Sącza.

Cytuje wypowiedź dyrektora Gabinetu Politycznego Ministra Sprawiedliwości RP, który na wstępie przedstawił ...Głównym celem projektów realizowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości było i jest uporządkowanie polskiego prawa. Zwłaszcza w dobie kryzysu generowanie ładu w systemie prawnym ma niezwykłe znaczenie dla funkcjonowania małych i średnich przedsiębiorstw. ...

Projekty skupiają się przedewszsytkim na trzech tematach ważnych dla sektora MŚP w zakresie wymiaru sprawiedliwości: ułatwieniach zakładania działalności gospodarczej, sposoby ograniczające ryzyko wynikające z wiarygodności partnerów biznesowych jak też ułatwienie związane z zabezpieczenia środków po likwidacji firmy.

Pani Agnieszka Libura, dyrektor Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej w wypowiedzi przedstawiła uczestnikom konferencji jaka jest faktyczna sytuacja przedstawicieli polskich biznesu w sferze międzynarodowej.

Wprowadzone pozytywne zmiany w polskim Prawie zauważył Bank Światowy. Polska postrzegana jest jako stabilny partner, tak biznesowy jak też gospodarczy. Niestety jest wiele obszarów do poprawy. Organizowanie spotkań z udziałem przedstawicieli rządu z przedsiębiorcami ma na celu uświadomienia tym co decydują, jakie jeszcze należy dokonać potrzebne zmiany aby poprawić działalność firm.

Pani Elżbieta Achinger, posłanka i członkini Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii Sejmu RP, przedstawiła zakres działalności komisji. Podczas dyskusji poparła wniosek aby wesprzeć działania gospodarcze osób z 50plus i 60plus czyli rencistów i emerytów rzemieślników.

Należy tutaj się zatrzymać bo jest paradoks. Wielu emerytów i rencistów obecnie likwiduje jednoosobową działalność gospodarczą z uwagi, że obciąża się ich bezzasadnie należnościami typu składka na ZUS, która wynosi obecnie 1000 zł co miesiąc.

Jako przykład najczęściej w takiej działalności dochód rzemieślnika wynosi 50 do 700 złotych miesięcznie, a składka na ZUS wynosi ? no właśnie. W takiej sytuacji lepiej robić coś na czarno lub dofinansowywać ZUS i NFZ, w zamian otrzymać dziadostwo. Tak rocznie znika kilka tysięcy mikro firm.

Kolejny problem to co jest lepiej aby osoby o niskich emeryturach lub rentach wspierać za pośrednictwem Pomocy Społeczej, gdzie zdarzają sięprzypadki nawet w Krakowie traktowanie ich jako zło konieczne. Natomiast lepiej dać możliwość aby mogli dorobić i zyskać te kilkaset złotych. Po
Pan dr Błażej Sajduk, Prorektor Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Krakówprzez lekką pracę osoby starsze obok dochodów mają rehabilitacje psychiczną, a też w większości posiadać środki na wykup leków.

Moderator konferencji Pan dr Błażej Sajduk, Prorektor Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie
zaznaczył, że dzięki wymianie opinii i poglądów powiązanych z przedsiębiorczością będzie się w stanie stworzyć kierunki oraz specjalności polepszające działalność na polskim rynku gospodarczym.
(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.