Facebook Google+ Twitter

Sprawiedliwość ocen

Coś mi podpowiada Panie Tadeuszu że podkręca Pan licznik komentarzy pytaniami, na które z oczywistych względów nie ma odpowiedzi.

 / Fot. Wiadomości24"Coś mi podpowiada Panie Tadeuszu że podkręca Pan licznik komentarzy pytaniami , na które z oczywistych względów nie ma odpowiedzi."
Miałem nie zabierać głosu. Usłyszawszy jednak taki zarzut, zmieniłem zdanie. Szanowni Dziennikarze Obywatelscy! Jeśli, by to pomogło w rozwinięciu rzeczowej dyskusji, jestem gotów zrzec się praw autorskich do mojego tekstu. Niech go któryś przejmie. Wtedy ja będę zabierał głos, jako komentator. Już kiedyś jedna taka moja "przyjaciółka" - zdaje się miała Ewa na imię - postawiła mi zarzut, że poruszając kontrowersyjne tematy mam na celu zyskanie sławy dziennikarskiej. Teraz słyszę, że nakręcam licznik komentarzy. Proooooooszę! Błaaaaaagam! Nie osądzajcie mnie wedle siebie.
Jeszcze raz powtarzam i będę powtarzał, do "usranej śmierci". Mnie chodzi o funkcjonowanie - nie tylko w Polsce - prawa krzywdzącego ludzi słabszych, przez ludzi silniejszych, albo ludzi posiadających mniej pieniędzy, przez ludzi, mających pieniędzy więcej, czy też ludzi uczciwych, przez ludzi nieuczciwych. Prawo powinno być tak dopracowane, że powinno bronić interesów wszystkich jednakowo. Obowiązujące prawo o S z O. O. i o "działaniu w dobrej wierze", są prawami skonstruowanymi przez złodziei, dla złodziei. One w swej wymowie ochraniają ludzi cwanych, oszustów, wręcz złodziei. Tak nie powinno być. To się kiedyś zemści i to krwawo. Znam przypadek u nas w Szczecinie. Opisywali go w lokalnej prasie. Prezes jednej z takich spółek z O. O. został zastrzelony na progu własnego domu. Spółka kierowana przez niego między innymi, mnie też nie zapłaciła za dostarczone wyrobu. Czy takie postępowanie ma być jedynym sposobem na prawne patologie? Moje wyroby są w budynku mieszkalnym w centrum Szczecina. Ktoś w tym budynku mieszka i płaci komuś za te mieszkania. A ja należności jak nie dostałem, tak nie dostanę, bo już minęło, z 7 lat od transakcji. Czy trzeba mieć wysokie IQ, żeby zrozumieć opisaną przeze mnie sytuację? Takich jak ja jest tysiące, a może i miliony. Czy tego procederu nie można nazwać złodziejskim? Przecież można byłoby powiększyć kapitał założycielski spółki. Można byłoby ograniczyć kwotę największego zobowiązania finansowego. A może zobowiązaniami obciążyć nabywcę obiektu na którym są nie zapłacone wyroby? Na pewno można byłoby zlikwidować ten proceder. Trzeba tylko chcieć to zrobić. Nasi politycy potrafią i to w sposób idealny obarczać winą opozycję polityczną, za wszystkie niedociągnięcia, choroby społeczne i gospodarcze.

To powyżej jest moim komentarzem pod jednym z moich tekstów. I proszę sobie wyobrazić, że w ocenie użytkowników za ten komentarz otrzymałem 14 na plus, a 16 na minus. O czymś ten gradient - na moją niekorzyść - świadczy, ale ja nie chciałbym - jako zainteresowany - go uzasadniać. Czy na W24 znajdzie się ktoś mądry i mi uzasadni logicznie, co ja złego, niepoprawnego, zasługującego na potępienie, szkodliwego społecznie - w tym komentarzu napisałem? Wywołałem ten temat dlatego, że ludzie zawsze szukają zła daleko od siebie, a nigdy wokół siebie, a już całkiem w sobie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Tadeusz, napisane twoje motto mówi o prawdziwej demokracji! Zapomnij o tym! Dopóki społeczeństwo toleruje niecny proceder, nic się nie zmieni! Przed chwilą w jednym komentarzu o marchwi, chciałem przez ogródek zwrócić uwagę na sprawę łapówkarstwa, nie zorientowali się. Dlaczego przez ogródek?! Dlatego, że statystyka badań pokrywa się tymi plusami i minusami co pisałeś, (zielonymi i czerwonymi).
I dlatego Tadziu smutno mi, bo zaczyna realizować się powiedzenie co niektórych: "Im gorzej, tym lepiej." Na końcu tunelu widać małą plamkę światła. Problem w tym, że nie jesteśmy zawieszeni w próżni kosmicznej, tylko działają na nas siły interesów innych państw, które jak się okazuje widzą "czubek własnego nosa". Jakby nie wiedzieli, że na jednym wozie jadą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeusz bardzo cenię sobie Twoje teksty pisane z potrzeby serca. Nie przejmuj się żadnymi łapkami, plusami czy minusami. Jest to narzędzie oceny dla ludzi mądrych, nie tych, którzy oceniają nazwisko nie treść komentarza czy tekstu, którego nawet nie przeczytali. Ale rozumiem Twoje rozczarowanie. M.in. te sytuacje spowodowały, że wielu z dawnych autorów nie chce już tu pisać. Tadeusz głowa do góry, wielu tu piszących nie sięga Ci do pięt. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadziu, byli i będą zazdrośnicy. O wszystko! Nie przejmuj się i rób swoje. Rób to co uważasz za słuszne, tak jak to robisz. Wielu podziwia "twój ogień", który dla nas się udziela. Dzięki ci za to. Jeszcze wiele przed nami wszystkimi. Z pewnością zauważasz w jakim kierunku ja dryfuję. A może płynę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeuszu... zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie źle cię oceniał. Może nie dlatego ze masz rację, ale dlatego żeby ci dołożyć. Bo można zaobserwować , wśród autorów Wiadomości24 wielką rywalizację. Dołożą Ci gwiazdkami oraz łapkami czerwonymi przy komentarzu. Nie mają natomiast odwagi napisać dlaczego właśnie taka ocena za materiał. Czy dlaczego komentarz im się nie podoba. W ten sposób okazuje się złośliwość do autora tekstu i samego materiału. I obyś nie był w niczym lepszy od czerwonołapkowca i jednogwiazdkowca.
I tak jak napisałeś wyżej... zazdroszczą Ci odsłon i sławy dziennikarskiej. A tym czasem sami bardzo o to zabiegają.
:) :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.