Facebook Google+ Twitter

Sprawni. Niesprawni…?

13 czerwca płyta krakowskiego Rynku zamieniła się w arenę zmagań niepełnosprawnych sportowców. Odbył się m. in. mecz piłki siatkowej. Nieopodal można było zobaczyć grupę młodzieńców w pełni sprawnych, popisujących się gimnastyką.

1 z 8 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Piłka serwowa. Fot. Ewa Bielańska
Piłka serwowa. Fot. Ewa Bielańska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Szacunek dla bohaterów zdjęć /5/

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.06.2010 10:39

Fatalne określenie...niepełnosprawni, ale za to jak sprawni psychicznie, co za hart...podziwiam. Jak często tych normalnie sprawnych załamuje byle niepowodzenie, urasta do rangi dramatu, nie potrafią logicznie myśleć ani funkcjonować....tak więc to rzeczywiście w naszych umysłach tkwi wszystko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Często jest tak, że "niepełnosprawnych" traktuje się jak ludzi drugiej kategorii piętrząc przed nimi bariery nie do pokonania. Są w naszym zdrowiu straty nieodwracalne. Ktoś bez nóg lub rąk będzie zdobywał Kilimandżaro, inny z taką ułomnością zamknie się w czterech ścianach swojego pokoju. Bariery znajdują się w ludzkich umysłach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sebastian napisał szczerze - w roli kibica. "Mam (nieczynną) lewą stronę, tylko jedną ręką klikam na komputerze, na początku używałem ołówek trzymany w zębach po to żeby wcisnąć jakiś klawisz. Podobno niektórzy pełnosprawni nie dają rady z nauką obsługi komputera, podstawowych rzeczy nauczyłem się bardzo szybko i chętnie oddam wózek, kartę parkingową i inne przywileje za zamianę na zdrowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

zdjęcia całkiem, całkiem:) w roli kibica pewnie ale sam z wielką chęcią wybrał bym się na taki mecz:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że określenie "niepełnosprawni" dot. niektórych ludzi jest nieprawdziwe i krzywdzące. Słowo to powinno być zastąpione innym, lub zupełnie wyeliminowane ze słownictwa. Osoby pozbawione np. nóg, czy rąk są niejednokrotnie bardziej sprawne pod każdym względem od tych, które posiadają wszystkie kończyny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.