Facebook Google+ Twitter

Sprawniejsza obsługa na poczcie - zmiany od stycznia 2012 r.

Zapowiadane zmiany, polegające na wprowadzeniu do urzędów pocztowych skanerów kodów kreskowych, mają sprawić, że obsługa będzie sprawniejsza, a kolejki się zmniejszą.

 / Fot. Adam SęczkowskiPoczta Polska wprowadza wraz z nowym rokiem nową nalepkę "R" z kodami kreskowymi do obsługi przesyłek poleconych, a więc listów poleconych o wadze do 2 kg.

Nalepkę klient dostanie np. przy potwierdzeniu nadania. Pani w okienku nie będzie więc musiała wpisywać danych do komputera tylko przy użyciu skanera wprowadzi informację do systemu komputerowego. System informatyczny już umożliwia śledzenie całej drogi paczek (obsługuje 99 proc. z nich) czy listów poleconych przez internet (trzeba spisać numer przesyłki z awizo).

Oprócz tego pracownik Poczty Polskiej nie będzie również ręcznie wypisywał numeru przy potwierdzeniu nadania. Po najechaniu skanerem na kod z awiza pojawi się informacja o gabarycie przesyłki, co powinno pomóc w błyskawicznym odnalezieniu właściwej w stosie składowanych.

Nalepki z kodem to element nowej strategii Poczty Polskiej, która ma być wdrażana do 2015 roku. Ale to dopiero początek, jak zapowiada Zarząd Poczty Polskiej.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wiola K
  • Wiola K
  • 04.01.2012 20:04

Nie wiem skąd te informacje-czytniki kodów, skanowanie... Niczego takiego nie mamy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Technika techniką, postęp postępem, usprawnianie obsługi klientów PP - też fajnie. A ja mam bardzo dobre relacje z urzędniczkami z "mojej" poczty i przesyłki nadawane przeze mnie nie czekają zbyt długo w kolejce do wysłania. Czyli - czynnik ludzki także w pracy PP ma ważne znaczenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super! - oby nie skończyło się tak, jak obiecywane "jedno okienko" :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.