Facebook Google+ Twitter

Sprężynowe logo Polski wybrane. Organizatorzy zapowiadają jednak dalsze konsultacje branżowe

Do 14 grudnia Polacy oddawali swoje głosy na jeden z trzech projektów logo, które wskazano jako potencjalny znak handlowy Polski. Internauci oddali prawie 200 tys. głosów. Mimo że zdecydowali, która "sprężyna" będzie promować nasz kraj, organizatorzy zapowiadają szerokie konsultacje branżowe.

 / Fot. Fot. logodlapolski.pl"W związku z tym, że dużo było krytycznych głosów dotyczących tego projektu, a my wsłuchujemy się we wszystkie glosy płynące z rynku na temat, uważamy, że na tym etapie tego procesu nie należy jeszcze rozstrzygać" - mówi Paweł Tyszkiewicz z SAR w rozmowie z Rzeczpospolitą. I dodaje: " Powinniśmy przeprowadzić w branży debatę wśród specjalistów. Dlatego nie wybierzemy teraz logotypu ostatecznie tylko nadal będziemy szukać sposobu na najlepszy sposób komunikowania marki Polska".

Zobacz też: Wrocław Quest - zagraj w grę i odnajdź skarb krasnali. Niebanalna promocja stolicy Dolnego Śląska

Z kolei na stronie organizatora czytamy: "Kampania wywołała bardzo ważną i szeroko zakrojoną debatę publiczną na temat ujednolicenia identyfikacji wizualnej naszego kraju. Projekt spotkał się z licznymi głosami poparcia, ale również krytyki. W opiniach Polaków przeważał pogląd o słuszności przyjęcia idei zawartych w Zasadach Komunikacji marki POLSKA, z sugestią dalszej pracy nad samą egzekucją w zakresie projektów logotypów. Dlatego dokument ten będzie punktem wyjściowym w dalszym procesie prowadzenia dialogu społecznego oraz procesu informacyjno-edukacyjnego w obszarze brandingu narodowego. Zapraszamy wszystkie środowiska do wyrażania opinii, prowadzenia dyskusji i konsultacji wokół poszukiwania symbolu handlowego dla marki POLSKA. Wasz wkład będzie nieoceniony w procesie ujednolicenia identyfikacji wizualnej naszego kraju".

Na trzy wersje "sprężynowego" logo zagłosowało 187,5 tys. osób. Zwycięski projekt otrzymał 96 tys. głosów.

Logo zaprojektował Wally Olins, brytyjski ekspert zajmujący się tworzeniem marek i właściciel jednej z agencji reklamowych. W jego portfolio znajdowały się między innymi projekty związane z promocją Portugalii, Hiszpanii, Londynu i Nowego Jorku.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Emocjonalny wpis, więc popełniłem błąd. Zamierzałem tak:

Miałem się nie odzywać, bo szkoda tracić czas na takie bzdety, ale ciśnienie jednak wzrasta na widok sytuacji, którą opisać można krótko: psy szczekają, a karawana idzie dalej.

Pd płaszczykiem promocji kraju nabijają się z naszych narodowych barw i symboli. Ja czuję się urażony!

Sprężynki niech sobie malują we właściwym kolorze (w takim jakie mieli naszyte na mundurach jegomościowie z kraju, który podobno już nie istnieje), a od barw narodowych Polski w marketingu... wara!

Komentarz został ukrytyrozwiń

/Będę niewymownie wdzięczna za przetłumaczenie mi tego zdania na język ojczysty.../

( Prawie) każde badanie naukowe kończy się formułką, że kontynuacja badań jest niezbędna, aby... w nadziei na przedłużenie grantów.
Tutaj też w ten przezgrabny i zaawoalowany sposób krzyczą: dajcie więcej kasy! ;)

Czytaj wiecej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba by sięgnąć do klasyków Marksa i Engelsa. Po przetłumaczeniu na nowomowę przyszłoby wytłumaczenie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Organizator pisze: "W opiniach Polaków przeważał pogląd o słuszności przyjęcia idei zawartych w Zasadach Komunikacji marki POLSKA, z sugestią dalszej pracy nad samą egzekucją w zakresie projektów logotypów."
Będę niewymownie wdzięczna za przetłumaczenie mi tego zdania na język ojczysty, ze szczególnym uwzględnieniem "egzekucji w zakresie projektów logotypów":/

Komentarz został ukrytyrozwiń

W świecie symboli i idei nie ma przypadkowości a tym bardziej głosowania. Wygrała tak jak wcześniej przypuszczałem sprężyna lewoskrętna. Kierunek zatem został wyznaczony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.