Facebook Google+ Twitter

Sprintem przez Katowice za sprawą Drogowej Trasy Średnicowej

Do końca roku Katowice będą mogły poszczycić się nowym odcinkiem Drogowej Trasy Średnicowej. Ułatwi ona życie zarówno mieszkańcom miasta, jak i przejezdnym kierowcom.

Obecnie, aby przejechać samochodem przez rondo gen. Jerzego Ziętka w Katowicach, trzeba liczyć się z 20 minutowym postojem w korku. Sytuacja ma się zmienić po otwarciu remontowanego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej oraz tunelu pod rondem. Rondo gen. Jerzego Ziętka w Katowicach Fot. Monika Skierkowska
Kierowcy bez problemu będą mogli pokonywać zarówno trasę północ-południe, jak i trasę tranzytową wschód-zachód. Ślązacy podróżujący komunikacją miejską będą mogli korzystać z nowych przystanków na rondzie, przystosowanych również do obsługi osób niepełnosprawnych. Została już zamontowana winda, która umożliwi przedostanie się osobom na wózkach z podziemi, gdzie są przejścia z ulicy, na powierzchnię ronda.
Dodatkową atrakcją będzie galeria mieszcząca się pod szklaną kopułą na środku ronda. W galerii będzie można oglądać wystawy artystów znanych, nieznanych oraz zapomnianych. W podziemiach galerii uruchomione zostanie Centrum Utrzymania Tunelu.
Dobrą wiadomością dla podróżujących, będzie możliwość odbioru sygnału radiowego podczas przejazdu tunelem oraz obecność zasięgu sieci komórkowej.
Całość inwestycji oszacowano na 800 mln zł. Jednak wciąż nie jest znana data oddania tunelu do użytku.
 - Muszą zostać spełnione trzy podstawowe założenia. Musimy wykonać symulacje bezpieczeństwa ruchu, dokonać odbioru technicznego oraz uzyskać zezwolenie dopuszczenia do ruchu. Myślimy jednak, że będzie to połowa grudnia – informuje dr inż. Stanisław Marczyk, pełnomocnik prezydenta ds. koordynacji budowy Drogowej Trasy Średnicowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.