Facebook Google+ Twitter

Sprintem przez Warszawę

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-09-06 17:09

Ruszyły zapisy do trzeciej edycji biegu Run Warsaw. To największa tego typu impreza w Europie. W tym roku weźmie w nim udział Kuba Wojewódzki, który pobiegnie prawdopodobnie na dystansie 5 km. Na starcie pojawi się też Jacek Wszoła, mistrz olimpijski w skoku wzwyż igrzysk w Montrealu w 1976 r.

Bieg odbędzie się 7 października pod hasłem „Jeden bieg, tysiące powodów”. Aby wziąć w nim udział, trzeba się zarejestrować i wpłacić 25 zł w jednym z czterech punktów działających w centrach handlowych Arkadia, Galeria Mokotów, Promenada i Targówek. Tam dostaniemy zestaw startowy - numer, czip i koszulkę. Przyjmowanie zapisów zaplanowano do ostatniego dnia przed rozpoczęciem biegu. Zapisy zakończą się wcześniej, jeśli zgłosi się 20 tys. osób. W tym roku organizator zaproponował dwa dystanse - 5 i 10 km.

Trasy częściowo się pokrywają. Bieg wystartuje z ul. Czerniakowskiej. Dystans 5 km przebiega ulicami: Wioślarska, Ludna, Książęca, Plac Trzech Krzyży, Nowy Świat, Rondo de Gaulle`a, Al. Jerozolimskie, Rondo Dmowskiego, Marszałkowska, Pl. Konstytucji, Górnośląska, Myśliwiecka, Łazienkowska, CWKS Legia. Trasa 10 km przebiega tymi samymi ulicami do Pl. Konstytucji, a potem Al. Ujazdowskimi, Belwederską, Gagarina, Czerniakowską, Szwoleżerów, Myśliwiecką, Łazienkowską, aż do CWKS Legia. Na czwartym kilometrze każdy będzie mógł zdecydować, czy przebiec jeszcze tylko kilometr czy kilka kilometrów. Tak jak w ubiegłych latach przed Halą Torwar odbędzie się wspólna rozgrzewka zawodników (godz. 11). Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal, znajdzie się też na zdjęciu, które co 2 minuty będzie robione na mecie.

Dlaczego Run Warsaw cieszy się taką popularnością? Powodów biegania jest tyle, ilu jest biegaczy. Stali uczestnicy www.runwarsaw.pl zdradzają, dlaczego biorą udział w Run Warsaw. Sly z Warszawy uważa, że bieganie jest jak latanie, a każdy chciałby móc latać. Rasputinowi bieganie pomaga w walce z depresją. A Run Warsaw to dla niego wigilia dla biegaczy. Jarek z Jarocina kocha biegać. Robi to od 20 lat i zawsze chciał pobiec w stolicy. Natomiast Marcie nic nie sprawia większej przyjemności niż bieg z kilkutysięcznym tłumem przez Warszawę. Sebastian z Kielc marzy o jędrnym i smukłym ciele, a Macio chce się przekonać, czy dobiegnie do mety.

Wypowiedzi z Hyde Parku zostały wykorzystane jako hasła reklamowe w kampanii promującej tegoroczną imprezę – „Biegam, bo.. uciekam od nudy”, "Bo forma się przydaje", "Bo jak forma w górę, to waga w dół", "Bo lubię uganiać się za dziewczynami", "Bo będzie o czym opowiadać", "Bo każdy dostaje medal", "Bo kalorie się nie liczą".

Szczegółowe informacje o biegu można znaleźć na stronie www.runwarsaw.pl

Aneta Demianowicz, Polskapresse

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.