Facebook Google+ Twitter

Spróbuj swoich sił w monodramie!

Jeśli kochasz teatr, marzysz o występie na profesjonalnej scenie i chcesz zmierzyć się z zawodowcami, a ulubioną formą sceniczną jest monodram - to konkurs organizowany przez Teatr Konsekwentny w Warszawie jest właśnie dla Ciebie.

Logo Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego / Fot. Materiał prasowy organizatora. Już po raz szósty Teatr Konsekwentny zaprasza zawodowców i amatorów do udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego, którego celem jest wyłonienie najlepszych monodramów, powstałych w Polsce w ciągu ostatnich dwóch lat. Jak podkreślają organizatorzy, Przegląd jest jedną z niewielu tego typu imprez kulturalnych w Polsce, które odrzuciły anachroniczny podział na zawodowców i amatorów!
W konkursie mogą uczestniczyć teatry zawodowe, instytucje kultury, organizacje pozarządowe i nieformalne oraz offowe grupy artystyczne.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie i przesłanie zgłoszenia oraz nagrania video spektaklu lub umożliwienie organizatorowi obejrzenia przedstawienia. Zgłoszenia do Przeglądu przyjmowane będą do końca marca br.
Rada Artystyczna powołana przez Organizatora dokona weryfikacji zgłoszeń i wyboru uczestników konkursu. Prezentacje odbywać się będą na dwóch scenach teatru Stara ProchOFFnia przy ul. Boleść 2 w Warszawie w dniach od 18 do 20 kwietnia 2008 roku. Informacje o nich z pewnością pojawią się też w niniejszym serwisie.

W ramach prezentacji pozakonkursowych widzowie obejrzą spektakle nagrodzone w poprzedniej edycji Przeglądu: "Verę" Macieja Adamczyka z teatru "Porywacze ciał" z Poznania i "...syna" Michała Siegoczyńskiego w wykonaniu Żanetty Gruszczyńskiej-Ogonowskiej z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina oraz niemal klasykę monodramu współczesnego - spektakle: Jana Peszka "Scenariusz dla nieistniejącego, ale możliwego aktora dramatycznego" oraz Bronisława Wrocławskiego "Sex, drugs and rock'n roll".

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej : www.przegladmonodramu.of.plWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.